Арутюнян Георгій Вагаршакович

Активіст Євромайдану та ВО «Свобода», герой Небесної Сотні. Герой України

Дата та місце народження: 4 липня 1960, Батумі, Аджарська АРСР, Грузинська РСР, СРСР. Помер 20 лютого 2014 року. Убитий пострілом снайпера біля Монумента Незалежності у Києві.

Трудова діляьність:

1981 року переїхав на постійне проживання до Рівного. Протягом більше ніж двадцяти років працював на рівненському водоканалі.

Участь у Євромайдані:

З перших днів постійно перебував на Майдані Незалежности. Це була вже третя його революція – до цього брав участь у Помаранчевій революції та революції троянд у Грузії.

За свідченням очевидців, його застрелив снайпер біля Монументу Незалежності. Куля ввійшла в ліву частину шиї і вийшла через праве плече. Тіло загиблого перенесено до Михайлівського Золотоверхого собору, згодом доставлено в Рівне каретою швидкої допомоги. На в’їзді до міста тіло Арутюняна зустріли понад 400 автомобілів рівненчан, які ескортом провели героя до центральної площі міста. Похований 23 лютого 2014 року на кладовищі «Нове» в місті Рівне. Прощальна панахида проходила в Рівненському облмуздрамтеатрі, де також, того ж дня, прощалися з ще двома загиблими з «Небесної сотні» — Валерієм Опанасюком та Олександром Храпаченком.

Громадська діяльність:

З 2011 року був активним прихильником Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, майже два роки працював агітатором у партійному наметі, був членом Рівненської сотні самооборони Майдану, мав псевдо “Кавказ”.

Родина: 

Був одружений вдруге. Від першого шлюбу має двох дорослих доньок Регіну та Калапсі . У Рівному у 2009 році одружився вдруге, а у 2010 році у нього народилась наймолодша донька Ашхен. Нині опіку над малою взяла старша сестра Анна. У 2012 році дружина несподівано померла на 42 році життя.

Вшанування пам’яті:

Після перемоги Революції гідности за ініціативи свободівців голови Рівненської ОДА Сергія Рибачка і народного депутата Олега Осуховського, а також директора будівельної фірми Романа Куриса було започатковано програму допомоги сім’ям героїв “Небесної сотні” – перші дві квартири отримали найменша донька Георгія Ашхен та сім’я Валерія Опанасюка.

21 листопада 2014 року був посмертно удостоєний звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.

Також у червні 2015 році був посмертно нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України».

Георгій був партійним активістом, протягом кількох років працював у наметі ВО «Свобода» та проводив активну агітаційну роботу, постійно відвідував усі загальноукраїнські патріотичні акції та заходи. Сьогодні ж він, як і багато инших Герої, віддав своє життя за долю України. У Георгія круглими сиротами залишилося двоє дітей: повнолітня та трирічна доньки, повідомляє прес-служба Рівненської обласної організації ВО «Свобода»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *