Головні тенденції ринку праці у березні

14.03.2017

Головні тенденції ринку праці у березні

Згідно з отриманими даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, у середньому в лютому на 15% збільшилась кількість пропозицій роботи по відношенню до січня, а на одну вакансію сьогодні претендує три пошукачі.

 

Найчисельнішими професійними сферами за кількістю резюме є адміністративний персонал, робітничий персонал, автомобільний бізнес, державна служба, початок кар’єри. Найбільшу кількість вакансій у лютому роботодавці розмістили у таких  сферах, як виробництво, бухгалтерія, автомобільний бізнес та будівництво.

 

 

Значна конкуренція серед пошукачів спостерігається у сфері видобутку сировини, на кожну вакантну посаду тут претендують 12-13 осіб. Однією з причин подібної ситуації є розташуванням великої кількості підприємств з видобутку паливно-енергетичної сировини на непідконтрольній Україні території. Не менш гострою є конкуренція серед ТОП-менеджменту. Традиційно не просто знайти роботу студентам та спеціалістам без досвіду.

 

hh

 

У переліку сфер, де конкуренція найнижча, серед лідерів страхування, інсталяція і сервіс, консультування, продажі. В медицині також спостерігалася низька конкуренція у лютому. Це спровоковано, з одного боку, затребуваністю спеціалістів галузі серед роботодавців і, з іншого боку, низькими зарплатами у державних лікарнях, що змушує медпрацівників перекваліфіковуватися і шукати іншу роботу.

 

hh 

 

Згідно з даними опитування, підвищення мінімальної заробітної плати (3200 грн) суттєво не вплинуло на зарплатну політику більшості компаній. Про зміни у виплатах заявили тільки 20% українців.

ТОП-5 професій областей, де помітно зросли зарплати в річному розрізі

 

ТОП-5 проф. областей, де підвищився рівень зарплат Лютий 2016 Лютий 2017 % підвищення зарплатні
Державна служба, некомерційні організації 3578 5489 53%
Адміністративний персонал 5876 7877 34%
Банки, інвестиції, лізинг 6606 8000 21%
Транспорт, логістика 7329 8655 18%
Інформаційні технології 16979 19102 13%
, переглядів: 259


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *