На Рівненщині знизять поріг закупівель через ProZorro

16.03.2017

На Рівненщині знизять поріг закупівель через ProZorro

У Рівненській ОДА підготують розпорядження, яким рекомендуватимуть керівникам комунальних медичних закладів проводити закупівлі товарів і послуг через систему “Прозоро”, починаючи від 50 тисяч гривень. Також очільників медзкаладів планують зобов’язати оприлюднювати звіти щодо закупівель на суму до 10 тисяч гривень. А для того, щоб слідкувати за виконанням розпорядження – в ОДА створять спеціальну наглядову раду.

Про це домовилися під час круглого столу, який відбувся в обласній раді за участі представників місцевої влади та БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», Рівненського центру «Соціальне партнерство», ГО «Антикорупційний моніторинг» та «Ради реформ Рівного» за підтримки МФ «Відродження» у Рівненській області.

Юрій Лазаревич, голова БО «Мережа 100% життя Рівне» розповідає, що організація, якою він керує вже понад півроку  займається моніторингом медичних закладів у системі «Прозорро».

“Помітно, що під час роботи у системі ми спостерігаємо економію коштів під час закупівель. Водночас, відзначаємо і намагання знівелювати цю систему”, – зауважив Юрій Лазаревич.

Спеціалісти наводять приклад: Центральна міська лікарня Рівного двічі купувала морфін в одного й того ж постачальника, але через систему ProZorro провела лише одну закупівлю – дешевшу, аналогічну, але дорожчу операцію здійснили в обхід системи. Відділ охорони здоров’я Дубенської міської ради, також поза ProZorro, придбав кольпоскопічну систему за 190 тисяч гривень, тоді як на ринку медичного обладнання вона коштує до 80 тисяч гривень.

Присутні на засіданні погодились, що реакція з боку влади чи вищого керівництва на порушення закупівлі товарів чи послуг повинна бути миттєвою та справедливою.

Присутня на засіданні круглого столу заступниця голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко привітала моніторингову діяльність громадських активістів та повідомила, що розпорядження щодо зниження порогової суми державних закупівель буде.

“Дуже добре, що є така моніторингова група, яка буде присилати інформацію навіть і нам. Зараз обласне управління охорони здоров’я буде готувати проект, проходить процес візування, думаю, декілька днів”, – запевнила чиновниця.

Прозорро

, , переглядів: 823


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *