Претенденти на звання “Успішні рівняни”: Володимир Петрів

19.08.2017

Претенденти на звання “Успішні рівняни”: Володимир Петрів

Ми продовжуємо вас знайомити з тими, кого мешканці Рівного та області вважають гідними носити високе звання  “Успішні рівняни”.

Список претендентів

НАСТУПНИЙ ПРЕТЕНДЕНТ – ВОЛОДИМИР ПЕТРІВ

Український театральний діяч, директор і художній керівник Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Народився у 1962 році на Івано-Франківщині в селі Старий Мартинів. Освіта вища: закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого та Українську академію державного управління при Президентові України. У Рівненському обласному українському музично-драматичному театрі з 1985 року, спершу як драматичний актор, а з 1997 року — директор, художній керівник театру. Володимир Петрів знімався у фільмах київської кіностудії ім. О. Довженка: «Ще до війни», «Вир», «Купальські бувалиці», «Україна в вогні» та інших. Значимою у житті артиста стала роль Богдана Хмельницького у виставі «Берестечко» за історичним романом Ліни Костенко. За її створення у березні 2008 року разом з режисером-поставником Олександром Дзекуном він отримав Національну премію України Імені Тараса Шевченка. Як режисер Володимир Петрів здійснив постановку ряду вистав Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру. Серед них «Суперники» М. Манохіна, «Марія Тюдор» В. Гюго, «Одкровення від Івана» А. Крима, «Останній строк» В. Распутіна, «Ненормальна» Н. Птушкіної, «Каліка з острова Інішмаан» Мартіна МакДонаха, “Полліанна” Е.Портер та інші. Більшість з них відзначені нагородами журі українських та міжнародних театральних фестивалів Творчу роботу Володимир Петрів поєднує з педагогічною. Він є професором Словацької академії мистецтв (м. Банська Бистриця, Словаччина) та працює з курсом студентів Рівненського державного гуманітарного університету.

Партнери проекту

 

, , , , переглядів: 657


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *