Приватні детективи в Україні поки що не працюватимуть

08.06.2017

Приватні детективи в Україні поки що не працюватимуть

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон про приватну детективну діяльність №3726.

Порошенко повернув закон зі своїми пропозиціями в Раду. У пропозиціях Президента до закону зазначається, що в документі, який надійшов на підпис главі держави, перелік дозволених видів приватних детективних послуг сформований без урахування вимог ряду законодавчих актів України, а сам закон суперечить нормам Кримінально-процесуального кодексу України.

До прикладу, закон передбачає, що для отримання права на здійснення приватної детективної діяльністю необхідне отримання відповідне свідоцтво, яке видається на платній основі (стаття 8). Однак в законі не визначаються розмір плати за видачу такого свідоцтва та порядок її справляння, як того вимагає закон України «Про адміністративні послуги» (частина третя статті 11).

«Підсумовуючи викладене, не можу погодитися із запропонованим законом України «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» підходом до визначення загальних принципів організації приватної детективної (розшукової) діяльності в Україні. Повертаю цей закон для повторного розгляду і пропоную погодити його положення з нормами законодавчих актів, які є базовими у відповідних сферах правового регулювання», – йдеться в пропозиції Президента.

Відзначимо, що за закон «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» (№3726) 13 квітня 2017 в другому читанні і в цілому проголосував 261 народний депутат.

 

, , , переглядів: 418


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *