Проект на грант: яких помилок слід уникати

Щасливе
13.12.2017  16:03

Ваша креативна команда готує проект, щоб виграти грант та втілити мрію в життя – тоді вам варто додати в нотатки ці нескладні поради, які допоможуть розробити проект, гідний отримати шанс на життя.

Порадами про те чого не слід робити розробляючи проект на грант ділиться Руслан Краплич, співзасновник та тренер в Академії Фандрейзингу Руслана Краплича:

Завершив черговий розгляд пулу проектів, які надіслав на експертний розгляд один із поважних донорів.
В чергове довелося відмовляти ряду організацій-заявників. Наведу кілька слабин проектів, через які організації-заявники терплять невдачі:

1. Опис проблеми здійснюється без кількісних показників (без цифр) від власної особи, так ніби ми самі є істиною в останньої інстанції. Замість того, щоб посилатися на цифри та факти з достовірних джерел інформації, що представляють різні погляди на проблему та шляхи її вирішення. А також вказують різні групи зацікавлених сторін і бенефіціантів.

2. Мета – не відображає прагнення організації. Замість констатації результату щодо вирішення проблеми, якого ми досягнемо у термін реалізації проекту.

3. Проекти не містять опису інновацій у плані та методах діяльності. 

4. Результати не містять кількісних показників (цифр) і не пояснюють короткострокових змін та довгострокових наслідків проектів. усе це має стосуватися ЛЮДЕЙ, їх життя, ставлення, переконань, поведінки, діяльності, життя! Для опису результатів не достатньо 15 слів. Має бути щонайменше 15 речень. Варто згадати й про можливості реаплікації (поширення для інших) досягнень, якщо така передбачається планом проекту.

5. Бюджет орієнтований на оплату праці чи придбання обладнання з формальним власним внеском. Тоді як, бюджет мусить містити баланс між програмною діяльністю й адміністративними (організаційними) потребами. Бо для проекту важливо підтримати саме програмну діяльність (окрім проектів оргрозвитку).

6. У проекті не описано вичерпно розподіл дій і відповідальності між партнерами, які залучені до виконання проекту. Не говорячи про те, що участь партнера не передбачена бюджетом, що демонструє формальне залучення партнера, який вочевидь не діятиме у проекті. 

7. Опис моніторингу й оцінки не може бути якісно описаним, якщо в описі плану та результатів діяльності відсутні кількісні й якісні показники. Бо їх варто повторити, описуючи документи, що вони можуть бути представлені у майбутньому звіті про виконання проекту.

Підготувавши проект – не поспішайте його направляти донору. Обов’язково запропонуйте прочитати та виправити його усім залученим працівникам, партнерам, волонтерам. Усі поправки обговоріть та внесіть у проект ті, які найбільш картинно демонструють суть. Перевірте, чи є достатньо описаних реалістичних картинок, які пробуджують уяву читача?
Адже експерти з розгляду проекту мають добре уявити проблему, дії, результати, інновації, можливості їх перевірити та поширити для усіх зацікавлених сторін.
Пам’ятаймо, що проекти про людей і реалізуються заради людей!

Типові помилки заявників на гранти.Завершив черговий розгляд пулу проектів, які надіслав на експертний розгляд один із…

Опубліковано Ruslan Kraplych 10 грудня 2017 р.

 

, , , , , , , , , переглядів: 1 166


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *