Рівне отримає унікальне обладнання для дослідження кровоносних судин

13.07.2017

Рівне отримає унікальне обладнання для дослідження кровоносних судин

12 липня Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження про “Перерозподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання ангіографічного обладнання у 2017 році”. Таким чином Рівне вже цього року отримає унікальний апарат.

 

Міністерство охорони здоров’я України здійснило відбір 13 закладів охорони здоров’я у 11 областях, які відповідають усім необхідним критеріям для закупівлі на умовах співфінансування ангіографічного обладнання.

Так, вже у 2017 році ангіографи з’являться у 13 містах України. Серед них і Рівне, а зокрема Рівненська міська центральна лікарня вже цього року отримає ангіограф.

фото ілюстративне

ДОВІДКА

Ангіографія – це рентгенологічне дослідження судин. Від звичайного дослідження цей метод відрізняється тим, що в кровоносні судини вводять контрастну речовину – органічна сполука йоду, без якого на рентгенограмі судини не будуть видні. Проводять ангіографію після загальноклінічного обстеження пацієнта, в тих випадках, коли за допомогою іншого методу дослідження встановити діагноз не вдалося. За допомогою ангіографії судин можна виявити вади у їх розвитку та пошкодження (звуження, аневризми, мальформацію), порушення прохідності, а також вади і пошкодження різних внутрішніх органів, злоякісні та доброякісні утворення.

, , , переглядів: 720


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *