Рівненські ОСББ отримали перші «теплі» кредити від ПриватБанку

Щасливе
24.05.2018  11:04

Мешканці ОСББ «Геолог 12», що на вулиці Данила Галицького, 12, уже знають, як економити гроші. Відтоді, як люди стали господарями свого будинку, вони вже відремонтували систему опалення, водопостачання і водовідведення. І зробили не тільки це.

Оскільки грошей у новоствореного об’єднання не було, то вирішили взяти кредит, а виплачувати його за рахунок внесків із кварт­плати. Загалом за минулий рік ОСББ взяло два кредити і повністю розрахувалося за обидва.

Сьогодні отримали від ПриватБанку ще один «теплий» кредит. За ці гроші вже встигли встановити енергозберігаючі вікна і тамбурні двері. До голови цього ОСББ Людмили Іванченко за досвідом йдуть і бувалі голови об’єднань, які господарюють не один рік, але з кредитною арифметикою ще не знайомі.

 «Наш будинок здали в експлуатацію у 1980 році, він був відомчим, тут селилися сім’ї геологів. ОСББ планували створити ще в 2016 році, але тоді взялися робити терморегулятор за програмою «50 на 50». Балансоутримувачем тоді ще було ЖКП, тому й затримались у ЖКП. І тільки 1 січня 2017 року змогли створили об’єднання співвласників, – розповідає голова ОСББ «Геолог 12» Людмила Іванченко. – Після створення об’єднання ми на зборах прийняли рішення взяти участь у Муніципальній програмі сталого розвитку, на яку подали проект «Капітальний ремонт системи опалення, водопостачання і водовідведення». Оскільки грошей у нас не було, вирішили брати кредит у банку. Обрали ПриватБанк, бо, по-перше, після створення ОСББ відразу відкрили там рахунок через зручний електронний документообіг, який там є. А по-друге, він пропонує найвигідніші умови по кредиту. Ми переконалися в цьому, бо побували в інших банках. У ПриватБанку нема ні застав, ні прихованих комісій – просто береш кредит під 18% річних. Отож торік я не збирала з мешканців додаткові кошти, ми просто отримали кредит. Після надходження від держави відшкодування по кредиту залишилась невелика кредитна сума, яку ми «закрили» протягом п’яти місяців за рахунок внесків на утримання будинку».

Нагадуємо, що кредитування в рамках державної програми енергоефективності відновились у ПриватБанку. У 2018 році скористатися «теплими» кредитами українці зможуть через участь в ОСББ та ЖБК.

«У 2018 порівняно з минулим роком буде втричі збільшено фінансову підтримку для ОСББ та ЖБК – до 190 млн грн, – розповідає директор Північно-Західного РУ Юрій Войтенко. – Не секрет, що найбільшу економію енергоспоживання надасть комплексне утеплення та технічна модернізація багатоквартирних будинків, тому закликаємо рівнян активніше об’єднуватися в ОСББ і готуватися до подачі заявок на “теплі кредити».

Так, сьогодні ОСББ може за допомогою ПриватБанку отримати компенсацію частини

кредиту від держави – до 40% вартості (за наявності одержувачів субсидій – до 70%), а також додаткову компенсацію від місцевих програм. Участь відразу в двох програмах значно здешевлює кредит.

 А головам ОСББ, які бояться звертатися до банків, Людмила Іванченко радить таке:

«Перед тим як брати кредит, потрібно все розповісти мешканцям будинку і заручитися їхньою підтримкою, щоб спільно прийняти рішення про джерела фінансування. До банку передусім треба нести протокол загальних зборів, де є рішення співвласників, що вони згодні взяти кредит, і ще декілька документів. У ПриватБанку працюють кваліфіковані спеціалісти, вони розкажуть, що і як треба робити. Зокрема, треба принести в банк рахунок виконавця, де вказано, що і скільки коштує. На відшкодування по кредиту потрібно взяти довідку про кількість субсидіантів в управлінні праці і соціального захисту населення. Я подала документи на кредит для заміни вікон на початку лютого, щоб бути однією з перших. А зараз спішу оформити «муніципалку» для ремонту даху».

Як повідомили в банку, відтепер у рамках державної програми енергоефективності «Теплі кредити» ОСББ зможуть отримати кредит до 2 млн грн, а строк погашення пільгових позик продовжено до 7 років. В 2017 році ПриватБанк уперше став партнером державної програми та запропонував найнижчі серед банків ставки кредитування – до 18%, без додаткових умов і прихованих комісій.

 

, , , переглядів: 1 074


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *