Рівнянам: «город» у квартирі: винахідливі конструкції для вирощування овочів та ягід

14.05.2017

Рівнянам: «город» у квартирі: винахідливі конструкції для вирощування овочів та ягід

Якщо обмаль місця на городі, або хочеться свіжих овочів, зелені чи ягід відразу ж у квартирі, – допоможе вертикальний «город».

Особливо винахідливі господарі створюють вертикальні грядки. Завдяки конструкції, вони займають мало місця, і дозволяють раціонально використовувати земельну ділянку.

Вертикальні грядки багато місця не займуть

Є багато конструкцій для вертикального вирощування овочів, ягід та фруктів. Використовують ящики, розкладені у кілька ярусів, або підвішені мішки, наповнені ґрунтом, пластикові контейнери, автомобільні шини, пластикові пляшки і труби – все це, за умови розміщення у формі пірамідки чи полиці, можна використати для створення «багатоповерхового» городу.

Вертикальні грядки багато місця не займуть

“Рослини, посаджені таким способом, потребують крапельного поливу, – каже фермер Сергій Адамович. – Найпростіший спосіб – використати крапельницю. Таким чином вода потраплятиме по краплях у кожну лунку.
Найбільш поширеним матеріалом для створення вертикальних грядок є автомобільні шини. Розміщують їх не лише на присадибних ділянках, а й на балконах. Вирощують таким способом полуниці та суниці, огірки”.

Для створення грядок шини потрібно розмістити одна на одну або в хаотичному порядку (головне – щоб було місце для землі між шинами), або у вигляді піраміди. Вільний простір засипають землею та висаджують розсаду.

Вертикальні грядки багато місця не займуть

Ті, у кого взагалі немає вільного місця, біля стіни можуть створювати підвісні грядки. Наприклад, салат, цибулю та іншу зелень можна сіяти у обрізані підвішені пляшки. Для цього у пляшок відрізають верх та міцно закручують кришку, щоб вийшов міні-контейнер. Крім того, кілька пляшок із зеленню біля стіни можуть стати цікавою окрасою непривабливої стіни чи огорожі. Замість пляшок можна використати будь-яку легку тару, та навіть міцні пакети або тканинні кишеньки. Однак не варто забувати, що після рясного поливу вага ґрунту збільшуватиметься, тому варто потурбуватися про міцне кріплення.

Вертикальні грядки багато місця не займуть

За матеріалами: Погляд

, , , переглядів: 340


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *