Рівняни стали учасниками Міжнародного хресного ходу

08.08.2018

Рівняни стали учасниками Міжнародного хресного ходу

Велелюдний Міжнародний Хресний хід Польща-Білорусія-Волинь-Почаївськая Лавра завершився святкуванням Почаївської Ікони Божої Матері.

Кожен,хто хоч раз був на Святій Почаївській горі в Свято-Успенській Почаївській Лаврі відчув на собі,що це особливе місце. Де особливо відчувається Божа присутність,та особлива близькість,заступництво та покровительство Пресвятої Заступниці.

5 серпня в Свято-Успенській Почаївській Лаврі завжди по особливому святково, багатолюдно та радісно. Тому що в цей день вшановується пам’ять однієї з найголовніших святинь цієї обителі та всього Православного світу Чудотворного образа Матері Божої «Почаївської».

 

Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій привітав всіх зі святом,

закликав до єдиної спільної молитви до Бога. Та  молиться, щоб забули про ту ворожнечу,від якої зараз всі страждають.

Тисячі православних паломників прийшли щоб вшанувати Богородицю.

Одні приїхали потягами та автобусами,а багато хто з прочан прийшли до Почаїва як і багато віків тому,хресним ходом. Близько 5 тисяч людей прийшли хрестоходцями. Було декілька Хресних ходів із різних куточків  України,в тому числі і із Рівненщини,котрі по дорозі між собою об’єднувалися в спільну колону;а також із ближнього зарубіжжя та один міжнародний хід.

Як сказали паломники з Білорусії:

  • Під час ходу всі об’єднуються,стають єдиним цілим. Люди стають ближчими,кращими,мудрішими.-

 

Міжнародний хід розпочався в м. Хайнувка(Польща) та налічував 52 учасника ,а вже по дорозі ходу,та на кордоні з Білорусією кількість прочан значно зросла. В Україні ходу з єпископом Гайнівським Павлом(Польська Православна Церква) зустрів та супроводжував до Почаїва митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир. Багато хрестоходців долучилося  в Україні. При вході в Почаїв міжнародний хресний хід налічував більше 2,5 тисяч прочан.

Розпочалося святкування 2 серпня традиційним Хресним ходом з урочища Вірля до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

А 5 серпня церква вшановує чудотворний образ Богородиці «Почаївська»,що зберігається у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

Як розповів ієромонах Гавриіл:

  • Це свято було встановлено в пам’ять другого явлення Божої Матері на Почаївській горі. Коли літом 1675 року під час Збаражської війни з турками військо завойовників підступило до Почаївської обителі,обступивши її з усіх боків. Насельники монастиря та біженці які шукали в ньому захисту,не маючи вже надії ні на які людські сили з плачем, молитвою звернулися до чудотворного образу Божої Матері і до раки з мощами преподобного Іова. Над храмом несподівано явилася Сама Пречиста Богородиця,преподобний Іов знаходився біля Божої Матері кланяючись їй і благаючи про захист обителі. І за повелінням Всесвятої Заступниці,стріли випущені загарбниками поверталися назад,знищуючи їх самих. А вже за традицією,до дня вшанування ікони відбуваються хресні ходи до Почаївської Лаври.-

 

Нагадаємо,що таке Хресний хід. Християнин бере свій хрест і слідує за Христом(тобто,йде на поклоніння до святих місць,щоб вшанувати Господа та Його Матір).Хрест у кожного свій,унікальний. І кожен несе свій хрест по мірі своїх можливостей.

Дорога хресного ходу – це яскрава алегорія життя християнина. Задача проста – йти за Христом і молитися,а про все інше подбає Господь. Немає впевненості ані в ночівлі,ані у трапезі,але у паломника є віра та уповання на Бога,а він не залишить у біді.

 

 

 

Виктория КРАСУЦКАЯ

, , , переглядів: 639


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *