Рівнянин Андрій Хотенко: “Виховання підростаючого покоління – наше головне завдання!”

Щасливе
09.11.2018  09:00

Успішний підприємець, громадський діяч, волонтер та керівник ГО “Портал” Андрій ХОТЕНКО твердо переконаний в тому, що зміни у нашій державі можливі тільки тоді, коли ми почнемо виховувати підростаюче покоління на вірних цінностях та життєвих принципах. Адже тільки завдяки освіті та вихованню молоді на патріотичних засадах ми не зникнемо як нація. Якщо в державі буде більше людей, які матимуть нове мислення й ідентифікуватимуть себе як українці – наша держава має шанс стати успішною. Для Андрія Хотенка ці тези – не просто слова. Він сам та члени ГО “Портал” багато працюють, щоб ці мрії про успішну країну завдяки вихованню підростаючого покоління стали дійсністю.

 

– Один з надзвичайно цікавих проектів, який проводить ваша громадська організація і який є нині на слуху – Rivne Start Up Club. Розкажіть, з чого почався цей проект і чи наступного року можна чекати на нові зустрічі в рамках клубу?

– Сама ідея Rivne Start Up Club зародилася ще у 2016 році. Ми вирішили, що наше місто потребує “нового дихання”. Чули, що молоді люди мають ідеї власного бізнесу, але не знають, з чого його розпочати. На першу нашу зустріч, яка відбулася на другому поверсі Кінопалацу “Україна”, прийшли близько 40 людей. Ми були вражені такою кількістю, адже анонсували захід тільки через соціальні мережі і як на перший раз – це був хороший результат. Під час зустрічі ми почули, що з усіх присутніх більше 90, а то і 95 відсотків присутніх збираються їхати на заробітки за кордон. Тільки двоє з усіх знали напевно, куди і ким їдуть працювати. Інші ж просто не бачили свого майбутнього у цій державі. Це стало для нас своєрідним сигналом того, що ми робимо правильно, що показуємо, що і в Україні можна робити успішні бізнес-проекти. Маєте бажання – ми навчимо вас, як все це втілити в життя. І закрутилося: ми знайшли у Вінниці успішні стартапи, які реально працюють, запрошували власників до нас на клуб і показували, що все реально.

– Нині ж, знаю, що цей проект реалізовується в рамках Громадського бюджету. Чи буде він мати продовження наступного року?

– Ми подали цю нашу ідею на Громадський бюджет і знайшли підтримку в рівнян. Всі зустрічі, які мали відбутися в рамках реалізації проекту, проведені. Але це не кінець! З ідеєю Rivne Start Up Club ми здобули перемогу в обласному конкурсі проектів, які будуть підтримані з обласного бюджету системою співфінансування 75 на 25. Тобто 75% витрат покриває обласний бюджет, а 25% – кошти громадської організації.

– А які ще проекти, які ви подавали на Громадський бюджет, було підтримано й успішно реалізовуються?

– Ми продовжуємо реалізацію проекту Rivne Open Rada (“відкрита рада Рівного”) – унікальний проект для міста Рівного, який відкриває вільний доступ до Рівненської міської ради, ознайомлює з роботою місцевого самоврядування. Зразком Rivne Open Rada є досвід найдемократичніших країн світу: США та Європа, де є традиція ознайомлювати маленьких громадян міста з мерією. В рамках проекту проводяться безкоштовні екскурсії міською радою Рівного для всіх рівненських учнів 4-х класів. Відбувається ознайомлення маленьких відвідувачів з початковою історією місцевого самоврядування міста. Цікавим моментом є те, що після екскурсії діти отримують паспорти маленького рівнянина, спілкуються з міським головою і тим самим починають більше цікавитися процесом управління життєдіяльністю міста та практикою прийняття найважливіших законів територіальної громади.

– На світлинах у соціальних мережах також бачила, як ви організовували екскурсії для дітей зі сходу. Це проект теж у рамках Громадського бюджету?

– Наша громадська організація успішно реалізувала проект “Незабутній відпочинок та патріотичне виховання для дітей”. Ми провели патріотично-оздоровчі заходи для дітей, спрямовані на обмін та налагодження тісних дружніх стосунків між громадами Східної України та громадою Рівного. Основний акцент проекту – патріотизм, толерантність та єднання навколо українських традицій. Школярі два тижні відпочивали у дитячому санаторно-оздоровчому комплексі “Електронік-Рівне”. За цей час побували на екскурсіях у Львові, Острозі, Дубні. У Рівному для них провели екскурсію містом, були у Музеї бурштину та відвідали багато інших цікавих місць. Крім культурно-естетичної програми, для школярів підготували цікаву розважальну програму. Діти відпочили у розважальному центрі “Екватор”, каталися на ковзанах, грали у боулінг.

 

– Ви активно займаєтеся волонтерською діяльністю і зовсім нещодавно з благодійним візитом відвідали Олександрію. Розкажіть про цей напрямок вашої діяльності.

– Насправді ми допомагаємо дуже багато, не все анонсуємо і не про все розповідаємо. Завдяки фестивалю “Відкрита ніч”, організатором якого у Рівному є моя дружина – Олена Хотенко, ми збирали допомогу військовим, які несуть службу у зоні АТО (ООС). Тривалий час допомагали і допомагаємо вихованцям Тучинського інтернату. Проводимо там майстер-класи, екскурсії, займаємося патріотичним вихованням. Для вихованців інтернатів Мізоча та Синіва ми проводили покази короткометражних фільмів. З останніх благодійних заходів – поїздка до Олександрійської школи-інтернату. Разом з президентом РО ФК “Будокан” Володимиром Герзелем  та за сприяння начальника відділу з питань фізичної культури та спорту  Петра Нагорного школярі, що навчаються в КЗ “Олександрійська спеціалізована мистецька школа-інтернат”, матимуть змогу не лише навчатися за профілем, а й повноцінно займатися фізичною культурою. Ми подарували навчальному закладу кілька боксерських мішків та екіпірування для занять кікбоксингом. А також найближчим часом плануємо провести на базі школи показові бої, аби зацікавити спортивними заняттями підростаюче покоління.

, , , , переглядів: 944


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *