Рівнянка Ліана Диновська: Мрію припинити все те, що має назву “домашнє насильство”…

06.01.2019

Рівнянка Ліана Диновська: Мрію припинити все те, що має назву “домашнє насильство”…

Ліана ДИНОВСЬКА – правозахисниця, соціальний юрист, а віднедавна – медіатор та сімейний радник. Яка мріє припинити в Україні факти домашнього сімейного насильства та безкарного жорстокого поводження в усіх розуміннях – над жінкою, над чоловіком, над дітьми, над літніми людьми.

– Чому ви обрали професію юриста?

В принципі, я завжди хотіла бути юристом. Мені здавалося, що бути юристом означає не більше, не менше – бути потрібною людям. Спеціаліст ти у цивільному, кримінальному чи адміністративному праві – ти завжди знайдеш тих, кому твої знання необхідні. Завжди зможеш допомогти ближньому.

 

– Яким вимогам має відповідати сучасний юрист?

Любов’ю до своєї професії та бажанню розвивати себе у ній!

– Як ви оптимізуєте свою роботу?

Взагалі то ми всі різні, як судові рішення. Певна група людей має неабиякий потяг до тайм-менеджменту. Комусь потрібно постійно відвідувати семінари та тренінги. Хтось любить нагадування. Для мене оптимізація – це боротьба за 20% по Парето. Це, на мій погляд, оптимізація. Для мене існує багато засобів і методів. Свій набір інструментів я вже сформувала. Проте, всі ми індивідуальні. (Закон Парето – емпіричне правило, яке стверджує, що для багатьох явищ 80% наслідків спричинено 20% причин – ред.)

 

– Ліано, поділіться своїми секретами успіху…

Для кожного існують свої критерії успіху. Мої цілі пов’язані не з високим становищем у соціальних структурах чи визначенні фінансової задачі. Я працюю на результат. Мені цікаво знаходити стандартні та нестандартні вирішення поставлених завдань. Кожна маленька перемога у вирішенні суперечки – це успіх. Якщо юрист ставить виключно фінансові потреби, він шукає засоби, як отримати більше коштів, а не як отримати результат.

 

– Які ваші нові професійні досягнення?

Я постійно навчаюсь та вдосконалююсь, прагну досягти чогось нового. Тому, звичайно, вважаю своїм досягненням отримання нової професії “медіатор”. А також, участь у громадській ініціативі, підтриманої Міністерством юстиції України, у якості сімейного радника.

– Розкажіть про проект. Хто такі сімейні радники?

Це представники громадськості, волонтери, до яких є довіра в соціальних групах, і які зможуть оперативно надавати інформацію щодо шляхів вирішення проблем громадян з питань виплати аліментів, захисту від домашнього насильства, батьківських прав та інших. Сімейні радники – це спільний проект Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги та громадськості, Міністерства соціальної політики. Сімейні радники працюють вже у п’яти містах України, серед яких: Київ, Одеса, Львів та Миколаїв. До ініціативи приєдналося і Рівне. Мені приємно, що разом зі мною першими сімейними радниками у Рівному та Рівненській області стали я, депутат міської ради Любов Романюк та громадська активістка Олена Бобровська.

Я знаю, що таке домашнє насильство, з власного життєвого досвіду. Відтак, я мрію припинити в Україні факти сімейного насильства у всіх розуміннях – над жінкою, над чоловіком, над дітьми, над літніми людьми.

– Ви здобули професію медіатора. Хто такі медіатори та в чому полягає суть їхньої роботи?

Медіатор – посередник, незалежна третя особа, що здійснює допомогу сторонам у вирішенні конфлікту в процесі медіації. Відразу роз’ясню, що таке медіація – вид альтернативного врегулювання суперечок, метод вирішення суперечок із залученням медіатора, який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який задовольняв би інтереси й потреби всіх учасників конфлікту. У світі медіація є однією з найпопулярніших форм урегулювання конфліктів. Віднедавна я є членом ГО “Національна асоціація медіаторів України”. Абсолютно переконана, якщо люди можуть вирішити проблему шляхом перемовин і обговорення, вони досягнуть швидкого і кращого результату, ніж при протистоянні або судовому розгляді.

 

– Що побажаєте читачам журналу “Рівняни”?

Нехай професійні зусилля кожної людини будуть винагороджені повагою та довірою громадян!

, , , , переглядів: 1 279


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *