Сільське господарство без ґрунту: як вирощують овочі незвичним способом

08.06.2017

Сільське господарство без ґрунту: як вирощують овочі незвичним способом

Вчені японського дослідницького центру Mebiol вирощують рослини на полімерній плівці, застеленій в звичайні піддони. Салат baby Cos і томати черрі отримують воду і необхідні поживні речовини з гідрогелю, з якого складається плівка.

Здатність гідрогелю утримувати велику кількість вологи дозволяє постачати коріння рослин водою і мінеральними речовинами через нано-пори діаметром в мільйонну частку міліметра, розповідає scmp.com.

Таким чином, замість того, щоб йти в землю, коренева система віялом розподіляється по поверхні мембрани. Крім того, гідрогелева основа не є сприятливим середовищем для шкідливих бактерій та шкідників.

Вирощування на плівці допомагає економити ресурси, затрати праці і воду. За словами фахівців центру, система витрачає на 90% менше води, ніж традиційні сільськогосподарські технології. Подібна технологія використовувалася NASA для вирощування рослин в космосі .

Такий спосіб вирощування був розроблений засновником центру Річі Морі в 1995 році. Раніше Морі займався технологіями використання полімерів в медицині і застосував підхід створення штучних органів при розробці нового методу вирощування.

Спочатку фермери скептично поставилися до розробок центру Mebiol. Серед піонерів, що використовують новий метод в своєму виробництві — компанія Drop Farm в префектурі Ібаракі. Як розповів президент компанії Аяка Міура, томати, вирощені в полімерній плівці, відрізняються більш високим рівнем цукру, амінокислот і фітохімічних речовин. Висока концентрація елементів в плодах обумовлена ​​необхідністю рослини добувати воду і поживні речовини через мембрану, що їх утримує. Це викликає у рослин стрес, схожий на стрес виноградної лози, яку винороби висаджують в збіднений грунт для отримання найбільш насиченого смаку винограду. В результаті томати, вирощені на плівці, виходять солодкими і соковитими.

За матеріалами: superagronom.com

, , , , , переглядів: 307


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *