“Сусідська варта” в дії: чому рівняни співпрацюють з поліцією

31.01.2018

“Сусідська варта” в дії: чому рівняни співпрацюють з поліцією

Уже близько двох місяців у Рівному впроваджується програма «Сусідська варта». Понад 20 голів ОСББ уже долучилися до проекту і ще стільки ж чекають відповідного навчання від канадських поліцейських та міжнародної організації IREX, яке незабаром відбудеться.

“Сусідська варта” – це реальний інструмент для підвищення довіри населення шляхом взаємодії поліції і громади, а саме завдяки вирішенню територіальних проблем, можливості вільного спілкування з поліцією, отриманню відповідей на запитання щодо роботи патрульної поліції або інших особистих питань. І уже більше 30 років ця програма ефективно працює у Канаді, Сполучених Штатах Америки, в Молдові, Естонії тощо. В її основі – взаємодія громади, влади і поліції, коли мешканці з поліціянтом слідкують за порядком разом, а про речі, які їх непокоять повідомляють поліції. Наприклад, про невідому людину чи машину, які викликають сумніви у доброчесності, дрібне хуліганство, підозрілі події.

Хоч у Рівному «Сусідська варта» діє зовсім короткий період часу, але уже підтверджує свою ефективність. Патрульні приїжджають на збори ОСББ, спілкуються з мешканцями будинків, дізнаються їхні актуальні проблеми і спільно продумують кроки для їх вирішення.

Таким чином, у деяких будинках вдалося подолати проблеми зі злісними курцями у під’їздах, розпивання алкогольних напоїв на дитячих майданчиках, вдалося вгамувати шумних сусідів і ближче познайомитися з дітлахами у будинках та заручитися їхньою підтримкою теж. Окрім того, завдяки пильним мешканцям, які помітили підозрілих осіб і повідомили про це на лінію 102, патрульним вдалося затримати осіб, причетних до кримінальних правопорушень.

Ще дуже багато роботи в цьому напрямку. Ми розуміємо, що все лиш починається. Але віримо в те, що разом ми можемо більше. Адже безпека кожного – це спільна відповідальність.

, , , , переглядів: 228


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *