Вихід на пенсію навіть у 65, скасування спецвиплат та лікарняні для ФОП. Нюанси пенсійної реформи (частина 2)

30.06.2017

Вихід на пенсію навіть у 65, скасування спецвиплат та лікарняні для ФОП. Нюанси пенсійної реформи (частина 2)

ЛІКВІДАЦІЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ПЕНСІЙНИХ РЕЖИМІВ

Скасують спеціальні пенсії для держслужбовців (на перехідний період залишать норми щодо тих, які набули необхідного стажу на 01.05.2016), науковців, осіб місцевого самоврядування, прокурорів, депутатів, журналістів.

Водночас пенсії, що були раніше, продовжують виплачуватися. Якщо під час перерахунку з 1 жовтня пенсія на загальних умовах буде більша – автоматичне переведення. У період роботи на спецпосадах ці пенсії платитимуть за нормами, передбаченими загальними умовами (крім тих, які були призначені до 2011-го) – повернули стару норму.

ЗМІНА УМОВ КУПІВЛІ СТАЖУ

Можна буде купити до двох років відсутнього страхового стажу із застосуванням додаткового коефіцієнта: 2 – за період до 12 місяців, 1,5 – за період від 13 до 24 місяців.

ЗМІНА МЕХАНІЗМУ ВІДШКОДУВАННЯ ПІЛЬГОВИХ ПЕНСІЙ НА СПЛАТУ РОБОТОДАВЦЯМИ ПІДВИЩЕНОЇ СТАВКИ ВНЕСКУ

Від 1 січня 2018 року для підприємств скасовується відшкодування пільгових пенсій. Запроваджується підвищена ставка єдиного внеску (15% та 7%) залежно від умов праці.

Сплата підвищеної ставки та пільговий вихід на пенсію залишається для тих категорій, які відшкодовували пільгові пенсії. Така сплата не здійснюється за шахтарів, металургів та підприємствами сільського господарства, які перебувають на четвертій групі єдиного внеску, пенсії яких відшкодовуються з держбюджету.

Запроваджується реструктуризація наявної заборгованості із відшкодування пільгових пенсій на 60 місяців, а також вирішуються окремі питання заборгованості зі страхового та єдиного внеску.

ЛІКВІДАЦІЯ ПЕНСІЙ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ ТА ПІЛЬГОВИХ ПЕНСІЙ

Пенсії за вислугу років ліквідовують (крім артистів). Залишається пільговий вихід на пенсію для матерів, які виховали 5 дітей та інвалідів з дитинства (у 50 років); військових – учасників бойових дій (55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів; чорнобильців.

ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО ДОСТРОКОВОЇ ПЕНСІЇ

Жінкам, яким призначено дострокову пенсію в 55 років, обмежується застосування понижувального коефіцієнта до розміру пенсії та за дзеркальним принципом відновлюється повний розмір обчисленої пенсії.

ПЕНСІЇ ЗА ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ

Змінюються положення щодо порядку призначення пенсії за особливі заслуги – органами Пенсійного фонду, з дати подання заяви, а не після подання особою всіх документів.

УДОСКОНАЛЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Враховуючи відсутність від 1 січня 2015 року 4-ї категорії потерпілих ЧАЕС, уточнено положення щодо нездійснення виплати додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 4, після 1 січня 2015 року.

Підвищено мінімальну зарплату для обчислення пенсії військовослужбовцям строкової служби, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.

Врегулюють виплати пенсій із втрати годувальника-військового для учнів та студентів до 23 років.

Упорядкують розмір “гірської” надбавки до пенсії (замість 20% пенсії – 20% прожиткового мінімуму).

ЗМІНИ У СПЛАТІ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Змінено розрахункову величину для визначення максимальної бази для сплати єдиного внеску з прожиткового мінімуму на мінімальну заробітну плату (15 мінімальних зарплат).

Уточнять категорію пенсіонерів, які працюють на спрощеній системі, та мають право на добровільну сплату єдиного внеску (щодо поширення на тих, які досягли пенсійного віку незалежно від виду пенсії).

Залучать до обов’язкової сплати єдиного внеску членів фермерського господарства.

Скасують можливість сплати підприємцями першої групи єдиного внеску в розмірі 50% мінімального єдиного внеску.

ЗМІНИ У СПЛАТІ ПЕНСІЙНОГО ЗБОРУ

Упорядкують звітність нотаріусів – агентів щодо сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час здійснення ними посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна.

ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ЇХНІМ ДОГЛЯДАЛЬНИКАМ

У пенсійному законодавстві замінять слово “інвалід” на “людина з інвалідністю”.

Державну допомогу особам, які не мають права на пенсію, для людей з інвалідністю І групи будуть призначати без врахування доходу.

Створять Міжвідомчу робочу групу зі спірних питань зі встановлення інвалідності.

Змінять джерело фінансування допомоги особам, які не мають права на пенсію та компенсації за догляд за інвалідом І групи та 80-річним з Пенсійного фонду (з компенсацією з ДБ на соцзахист через субвенцію).

КОМПЕНСАЦІЇ РОБОТОДАВЦЮ ЗА СТВОРЕННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ

Змінюється фонд, що здійснює фінансування компенсації роботодавцю за створення робочого місця. Відтепер таку компенсацію буде виплачувати Центр зайнятості, а не Пенсійний фонд.

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ОБЧИСЛЕННЯ СТРАХОВОГО СТАЖУ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ

Внесуть зміни до порядку обчислення страхового стажу окремих категорій застрахованих осіб, яким надається право на отримання виплат за всіма видами страхування (у тому числі лікарняних та виплат під час нещасного випадку на виробництві).

У зв’язку із встановленням однакової ставки єдиного внеску (22% від 01.01.2016 р.) періоди сплати внеску зараховуються до страхового стажу осіб, що працюють на умовах цивільно-правових договорів, фізичних осіб-підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно. Встановлять право таких осіб на отримання виплат за усіма видами соціального страхування (на сьогодні такі особи мають право на виплати лише за двома видами страхування: пенсійним та на випадок безробіття).

ОСУЧАСНЕННЯ ПЕНСІЙ ВІЙСЬКОВИМ ТА ЗАКОН ПРО ПЕНСІЇ НИНІШНІЙ МОЛОДІ

До 1 жовтня Кабмін підготує окремий законопроект щодо осучаснення пенсій військовослужбовцям.

Також уряд підготує окремий законопроект щодо запровадження професійної пенсійної системи для осіб віком молодше 35 років.

Джерело: “Приватний підприємець

, , переглядів: 290


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *