“Вони не можуть заснути, бо голодні”, – рівнянку вразило харчування у психлікарнях

31.01.2018

“Вони не можуть заснути, бо голодні”, – рівнянку вразило харчування у психлікарнях

Продюсер РТБ “Рівне суспільне” Інна Білецька розповіла про те, як її вразило харчування у психіатричній лікарні.

Вона просить обласних депутатів  переглянути бюджети цих закладів, або позвільняти керівників, якщо вони неефективні, або додати хворим людям грошей на хліб, на якусь трохи калорійнішу їжу, додати грошей тим, хто не прийде вимагати, не попросить.

150 грамів, 200 грамів, 300 грамів. Хліба. На добу.
Це не про блокадні міста, не про голод, не про сибірські табори.
Це про тих, кого від нас ховають за високими парканами і загратованими вікнами.
– Перше, що вони питають на обході – чи є хліб?
– Вони голодні, вони не можуть заснути, бо голодні.
Вісім гривень на харчування пацієнта психіатричної лікарні. Вісім гривень – це вівсяний суп на сніданок, кукурудзяний суп і варево з макаронів на обід, картопля на вечір. Вісім гривень – це яйце раз на тиждень і масло лише атовцям. Вдумайтесь, що можна купити на вісім гривень на день? Булочку? Такі бюджети затверджують обласні депутати.
Так живуть більшість психіатричних лікарень в Україні. Всі вони керуються наказом МОЗ часів Богатирьової, коли вирішили оптимізувати харчування, збалансувати його. Норми хліба урізали більш як удвічі. Хліб мали б замінити м‘ясом, молоком, кефіром, гречкою. Але на це немає грошей. Тому просто урізали хліб.
Медики просять відмінити цей лютий наказ, який змушує їх ділити душевнохворих на гіпотрофіків, нормотрофіків і гіпертрофіків, просять дозволити додати хліба і змусити обласних депутатів додати грошей. Медики наголошують, їхні пацієнти – то не пацієнти звичайних лікарень, куди родичі принесуть обід, сніданок і вечерю. Медики готові кричати про те, що ніколи не зможуть пояснити божевільним, що комусь з них можна більше хліба, а комусь менше. Медики купують хліб, дорогою на роботу, і носять його по палатам.

, , , переглядів: 577


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *