Втрата урожаю плодових через заморозки складе 30% ― Укргідрометцентр

21.04.2017

Втрата урожаю плодових через заморозки складе 30% ― Укргідрометцентр

Укргідрометцентр прогнозує можливу втрату 30% урожаю плодових через різке зниження температури на південному сході України.

«Найбільш несприятливі погодні умови для плодових. Цього року раннє масове цвітіння абрикоса, ранніх сортів вишень, груш, почалося практично по всій території України і інтенсивні заморозки, зниження температури до -1/-4 пошкодили плодові. Втрати складуть 30% ― однозначно. Квітучі плодові найбільше постраждають в західних і північних областях», ― повідомила керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

За її словами, озимим культурам нічого не загрожує, навпаки, опади поповнили запаси вологи.

«Зі значною ймовірністю можна говорити, що урожай озимих культур буде хорошим», ― запевнила Адаменко. Вона зазначила, що можливі деякі пошкодження у ранніх ярих зернових, але вони не будуть значними, враховуючи стійкість цих культур до заморозків.

Українці стали частіше оплачувати комуналку смартфонами

«Що стосується ранніх посівів соняшнику, кукурудзи, їх посіяли мало, сходжень ще немає, пошкоджень також не буде», ― додала керівник агрометеорологічного відділу. Адаменко також повідомила, що в Україні йде ще один циклон з південного заходу, який накриє снігом Одеську область.

«В Україні 20-21 квітня на півночі випаде сильний сніг, на півдні пройдуть сильні дощі. Далі циклон буде переміщатися через центральні, південні області на схід», ― зазначила вона.

Про це пише «Інтерфакс-Україна».

сніг

, , переглядів: 209


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *