“Я знаю, що чекає на людей з інвалідністю в Україні”, – відома рівнянка Яна Зінкевич виступила в НАТО

02.03.2019

“Я знаю, що чекає на людей з інвалідністю в Україні”, – відома рівнянка Яна Зінкевич виступила в НАТО

Рівнянка Яна Зінкевич, відома гопітальєрка, яка врятувала сотні життів, 28 лютого виступила у Брюсселі. Там вона розповіла представникам НАТО про війну на Донбасі, про власний досвід, пережиті емоції, труднощі, з якими зіштовхнулася.

Всіх просто вразили слова дівчини про розпач, який її охопив після не бойової травми, про те, як хотіла покінчити життя самогубством. Яна розповіла, що вона є інвалідом І групи, та з власного досвіду знає, що чекає на людину з інвалідністю у нашій країні:

Інвалідність для повнолітніх постраждалих у нашій країні часто означає неможливість отримати освіту, влаштуватись на роботу через дискримінацію, недоступність та відсутність інклюзивності. В моєму випадку ситуацію ще більше ускладнив той факт, що я – жінка.

Якщо постраждалий – невідома людина, не дитина чи заможна особа, то після отримання травми він скоріше за все опиниться сам-на-сам зі своїми проблемами, без мінімального соціального захисту, який, до слова, надають у інших розвинених країнах.” 

Яна Зінкевич зізналася, що й досі не має статусу учасника бойових дій. А згідно досліджень  95, 2 %  бійців не отримують належної допомоги. Тим самим Україні конче  потрібен обмін досвідом з країнами – членами НАТО.

 

, , , , , , переглядів: 510


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *