З 1 травня рівнянам перерахують пенсії та інші соцвиплати

Щасливе
26.04.2017  09:28

Починаючи з наступного місяця прожитковий мінімум підвищать на 80 грн,  він становитиме 1 624 грн. Як визнають у Мінсоцполітики, реальний прожитковий мінімум для українця майже вдвічі вищий. Але для його збільшення до реального рівня цін у держави немає грошей.

Від прожиткового мінімуму і доходу сім’ї залежить розмір пенсії за втрати годувальника і допомоги малозабезпеченим. Тому тут теж відбудуться зміни у бік збільшення. Скажімо, після першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років збільшать до 1 777 грн.

Українцям загрожують тотальні перевірки посилок з-за кордону

Нагадаємо, що у разі смерті одного з батьків одинока мати або батько мають право на щомісячну пенсію на дитину до 18 років (для студентів — до 23 років). Так, від прожиткового мінімуму на дитину забирають середньомісячний дохід сім’ї на одну людину. Різницю одинокому батьку виплачують щомісяця.

З приводу допомоги малозабезпеченим: незаможною вважається родина, якщо її сукупний дохід менше прожиткового мінімуму на сім’ю. При цьому держава гарантує, що такі сім’ї отримуватимуть щонайменше — прожитковий мінімум, тому різницю між доходом сім’ї та мінімалкою компенсують допомогою.

Підвищення чекає й на українських пенсіонерів, якщо сьогодні вони отримують не менше 1 247 грн, у травні ця цифра становитиме 1 312 грн.

Держпраці таємно перевірятиме роботодавців, які не підвищують зарплату

Від співвідношення доходу сім’ї до прожиткового мінімуму також залежить розмір субсидії. Якщо дохід не змінюється, а прожитковий мінімум зростає — розмір субсидії для українців збільшується. Але все навпаки для сімей з безробітними. Адже якщо працездатний член сім’ї офіційно не працює, при розрахунку субсидії враховуватимуться його доходи в розмірі двох прожиткових мінімумів. Отже, субсидія безробітному передбачена на тому самому рівні, що й субсидія для громадянина з мінімальною зарплатою.

Джерело: “Приватний підприємець

фінанси

, переглядів: 1 019


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *