Заступник мера Рівного розповів, чому дозволи на будівництво “непідйомні” для багатьох забудовників

23.04.2019

Заступник мера Рівного розповів, чому дозволи на будівництво “непідйомні” для багатьох забудовників

Нині ми часто стикаємося з тим, що у Рівному та і в цілому в Україні те чи інше будівництво ведеться без усіх необхідних на те документів. Водночас, хіба інвестори, забудовники самі не мають бути зацікавлені у тому, щоб все було справді “чисто”. Про те, чому часто дозвіл на будівництво досі є «непідйомним» для більшості забудовників – ми поцікавилися у заступника міського голови Рівного Віталія ГЕРМАНА.

  • В Україні отримання дозволу для інвестора є часто непідйомним процесом, що підверджує статистика відмов. Кожен другий забудовник повертається з ДАБІ ні з чим. “Паперовове пекло” та поїздки у відповідні органи – рутина для тих, хто отримує дозволи. За останній час відбулося спрощення низки процедур пов’язаних з будівництвом, у тому числі дозвільних. Водночас доброчесний інвестор, не дивлячись на номінальне спрощення процедур, досить часто не може отримати дозвіл, не пройшовши всі «кола бюрократичного пекла», – говорить заступник мера.

Водночас на питання про те, чи вірить Віталій Герман в те, що з часом ситуація може змінитися – він відповідає з оптимізмом:

  • Нині вже є перші кроки для того, що ця ситуація змінилася. Так, експертами BRDO спільно з Мінрегіоном була розроблена концепція створення єдиної інформаційної системи в будівельній діяльності, яка передбачає створення інформаційного комплексу, який об’єднає багато розрізнених етапів та процедур в рамках єдиного інформаційного середовища. Відповідна робоча група при Мінрегіоні вже працює. Експерти закінчують розробку доповнень до законопроекту щодо запровадження Реєстру будівельних документів, електронних кабінетів бек- та фронт-офісу, порталу для отримання відкритої інформації про діяльність будівельної галузі загалом та дозвільної системи в ній – зокрема.

Тим самим саме це дасть можливість створити систему в будівництві, яка стане реальним інструментом для ефективної взаємодії.

, , , , переглядів: 476


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *