Американські вчені створили макарони-трансформери (відео)

29.05.2017

Американські вчені створили макарони-трансформери (відео)

Співробітники лабораторії Tangible Media Group в Массачусетському технологічному інституті створили незвичайну локшину, яка при зануренні у воду з двомірної форми перетворюється тривимірну.

За словами вчених Массачусетського інституту, такі макарони, крім захоплюючого процесу приготування, дозволять заощадити кошти на транспортній логістиці. Про це повідомляє видання Хайтек.

За словами одного зі співавторів проекту Вен Ванга, на створення незвичайної локшини його надихнув фільм «Зоряні війни: Пробудження Сили». У кінострічці одна з головних героїнь Рей перетворила порошок і воду в хліб. Після перегляду фільму Вангу стало цікаво, чи можна зробити харчовий продукт, який змінює форму після взаємодії з водою.

Американські фермери вивели новий сорт яблук – «космічний хруст»

Для здійснення експерименту Вен Ванг об’єднався зі своїм колегою Лінінг Яо. Разом науковці створили плоскі харчові листи з крохмалю і желатину. Їх двомірна структура, при зануренні у воду, дозволяла змінювати форму на тривимірну. Тепер же, макарони вчених можуть набувати зовсім різноманітну форму: від квіткового бутона до кінського сідла.

«Це робить процес приготування і прийому їжі більш захопливим і захоплюючим. Крім того, двомірні макаронні листи скорочують витрати на транспортування макаронних виробів», – кажуть винахідники.

Вчені знали, що безліч бакалійних товарів, зокрема, і макарони, часто містять багато повітря в упаковці. А розроблені колегами двомірні харчові листи, дозволяють упаковувати їх більш щільно. Це, за словами дослідників, в перспективі може скоротити витрати на транспортування.

, , , , переглядів: 267


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *