Не збудував, а надрукував: вчені створили робота, який за півдня звів будівлю (відео)

Щасливе
28.04.2017  11:44

Вчені із Массачусетського технологічного інституту спроектували і протестували спеціального робота, який швидко будує споруди завдяки технології 3D-друку. Інженери впевнені, що такі машини в майбутньому замінять будівельні бригади і створюватимуть цілі міста. Прогнозують навіть будівельну революцію, – повідомляє popmech.ru

Під час тестування робот будував округлу споруду. Кажуть, що її діаметр дорівнює половині діаметра купола Капітолію США. Вчені наголошують, що все роботи були проведені без жодного втручання людини.

Перед командою вчених в ході роботи над роботом поставало чимало питань. Наприклад, чи повинен робот сам виготовляти будівельні блоки, чи потребує він допомоги дрібних дронів, як саме він повинен зібрати будівлю.

Врешті, інженери використали мобільний маніпулятор, який дозволив охопити значну ділянку території і володів достатньою маневреністю, а сама будівля зводилася пошарово.

Це стало можливим, за словами вчених, завдяки деяким серйозним апгрейдам. Наприклад, вони модернізували конструкцію, розмістивши на маніпуляторі лазерні датчики, які дозволили точно визначати положення наконечника і допомагати йому протидіяти будь-яким випадковим і небажаним рухам, які здійснює маніпулятор.

Apple відкриває в Дубаї новий магазин із «сонячними крилами»

Крім переваг в безпеці, автономний 3D-друк ще й працює швидше і точніше, ніж люди. Він дозволяє максимізувати міцність будівлі і ефективність планування, розміщуючи матеріал тільки там, де це необхідно. Подібні заходи серйозно спрощують як логістику, так і планування.

Крім іншого, новий робот здатний зводити невеликі конструкції з піску, спресованої землі, металевих ланцюгів і навіть льоду. Подібна універсальність знадобиться в умовах дефіциту ресурсів або особливостей ландшафту.

Подібні технології, за словами вчених, стануть в нагоді не тільки на Землі, але і для колонізації інших планет.

, , , переглядів: 876


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *