Вирватись на природу: еко-ферми, де не лише працюють, а й відпочивають

Щасливе
05.05.2017  11:50

Травневі свята – чудовий привід для відпочинку на природі.  Проте можна поєднати приємне із корисним – не лише набратись здоров`я, а й нового аграрного досвіду.

Три напрямки для еко-туризму на Agravery.com. На кожній з ферм, крім відпочинку, можна спостерігати за тваринами, взяти участь в обробітку землі та у сезон збирати врожай.

 

Назва: Ферма для друзів

Адреса: с.Водяники, Звенігородський р-н, Черкаська область

Особливості:  жити справжнім фермерським життям, куштувати овочі ягоди та фрукти прямо з грядки, розваги для дітей та дорослих, гірськолижний курорт та Букський каньон поблизу.

Ціни на проживання: 3-х місний номер  – 450грн/доба

4-х місний однокімнатний номер – 550грн/доба

4-х місний двокімнатний номер  – 650грн/доба

2- місний – 300грн/доба

 

Ще десять років тому у родини  Оксюковських не біло нічого спільного із фермеством. Андрій, інженер-будівельник, та  Галина, економіст-бухгалтер, були типовими мешканцями міста.  Мешкали та працювали спочатку у Дніпропетровську, потім у Києві, але їх все частіше тягнуло на природу.  Все вирішив випадок : побачили незвичне місце – село Водяники, де на схилах один із місцевих зробив гірськолижний курорт. Зацікавились і вклали усі заощаджені родиною $10 тис. у купівлю будинка.  Хотілось зробити ферму і завести  поголів’я тварин, проте, порахувавши, зрозуміли, що це не вигідно.  А ось туристи – зовсім ніша справа. І цікаво,  і динамічно.

Херсонський фермер ухилився від сплати податків на 2,8 млн гривень

Влітку на фермі вирощують багато овочів і ягід. Взимку тут пропонують домашню консервацію в банках. Цілий рік на фермі можна придбати домашні курячі яйця, м’ясо птиці і кролика. Дітям дуже сподобається знайомство із курками, качками та пухнастими кроликами. Тут можна  відпочивати на шезлонгу в яблуневому саду, плавати в басейні, насолоджуватися мальовничими пейзажами навколо або захопитися риболовлею на озері в Водяниках. Взимку – кататися на лижах і сноубордах. Гірськолижний курорт Водяники має хороші траси різного рівня складності, тут же працює і лижна школа. Ще однією первагою життя на фермі стане те, що вона розташована недалеко від відомого Букський каньйон, Корсунь-Шевченківського ландшафтного парку, родового села Тараса Шевченка в Моринцях.


 

Назва: Еко-ферма «Климівка»

Адреса: м. Благовіщенське, Кіровоградська область

Особливості: риболовля, сад, город, міні-зоопарк та баранчики романівської породи

Ціни на проживання: 1000 грн з людини на добу, діти  від 3-х до 13-ти 700 гривень, малюків до 3-х років приймають безкоштовно. У ціну відпочинку входить триразове харчування з фермерських сезонних продуктів.

Як українці заробляють на креативній економіці

 

Ідея зробили власну еко-ферму у бізнесмена Андрія  Клименка з`явилась іще у 2005 році. Разом із дружиною бачив безліч подібних у Європі, а от у рідній Україні ніша була порожньою. Для цього обрали ділянку землі у центральній Україні, у селі Климівка. Тут намагались  поєднати традиційний сільський відпочинк із комфортом та активностями. При будівництві маєтку для відпочинку гостей використовували лише екологічно-чисті будівельні матеріали – стеля  за спеціальною технологією вистелена справжнім очеретом, підлога виготовлена з дуба. На території маєтку Климівка знаходиться еко-ферма, вирощують баранчиків Романівської породи. Порода ця є унікальною, адже баранчики народжуються повністю чорними, а згодом світліють до попелястого кольору. На відміну від звічайної баранини, у романівців м’ясо більш ніжне та пісне через особливе розташування жиру між внутрішніми органами. У Климівці  кажуть, що тут можна не лише скуштувати страви з баранини, а й замовити м’ясо з собою. У місцевому ставку можна порабалити на коропа, білого амура, товстолоба, окуня чи карасика. Усі необхідні снасті можна орендувати на місці. Також на території еко-ферми баня, квадроцикли, дитячий ігровий майданчик та басейн, міні-зоопарк.


 

Назва: Фрумушика-Нова

Адреса: Тарутинському район між селами Весела Долина і Старосілля Одеської області

Особливості:  етномузей під відкритим небом, полювання,  та найбільший в Україні вівцекомпекс та ночівля в історичних садибах.

Ціни на проживання: 2-х місного номера чи гостьового будиночка на добу – 350 грн, 4-х місного будиночка – 1000 грн, 12-місного мисливського будиночка 1500 грн.

Як вихідні та свята впливають на економіку

Іще один варіант аграрного відпочинку розташований в Одеській області і є свого роду аналогом знаменитому київському музею під відкритим небом – Пирогово. Це майже таке ж етноселище, тільки масштабом менше, і називається Фрумушика-Нова. Взагалі, це цілий туристичний комплекс – етноселище, краєзнавчий музей, зоопарк, міні-готель, можливість долучитися до сільськогосподарської праці і навіть пополювати.

Розвивається місце з 2006 року, коли родина Олександра Паларієва взяла в оренду частину колишнього військового полігону, який займав площу понад 24 тис. га. Раніше, до весни 1946, на цих землях розташовувалися п’ять сіл – Фрумушика-Нова, Кантемир, Гофрумсталь, Зурум і Рошія. Весною 1946 р року всі села знесли, а жителів переселили в сусідні населені пункти. Самі назви відображають багатонаціональність Бессарабії – тут жили молдавани, болгари, німці, гагаузи. Уродженцем Фрумушики-Новій (тільки старої) був батько Олександра Паларієва – Андрій Діомідович.

Нинішній туристичний комплекс почав розвиватися з 2008 року. Спочатку тут запрацювала (2006 г.) в ферма, на якій вирощуються вівці каракулевої породи. Їх поголів’я наразі сягає 10 тис. голів. Потім з’явилися виноградники і, відповідно, винний підвал.

А уже з 2008 року тут будується етноселище. Почалася воно з відтворення традиційного молдавського подвір’я – точно такого ж, в якому жив Андрій Діомідович. Потім з’явилися садиби німецьких колоністів, болгар, українців, євреїв, росіян, гагаузів, а також типовий будиночок радянських колгоспників. Всього – 8 будинків, з господарськими прибудовами і двориками, які точно повторюють вигляд традиційних національних садиб XIX-XX століть. Чотири з них можна подивитися «зсередини» – там відтворена історична обстановка з використанням старовинних меблів та інших предметів побуту. Саме в цих історичних садибах туристи і ночують. Етносело доповнює величезна колекція сільськогосподарських механізмів, серед яких зустрічаються екземпляри від середини XIX століття і до радянського трактора 30-х років – їх родина купує на металобрухті і дає «друге дихання».  Туристи можуть також оглянути зоопарк, в якому є безліч фазанів, павичів, лами, домашні і дикі свині, чорні лебеді.

, , переглядів: 1 975


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *