ТОП-5 вузькоколійок України: романтика минулого

Щасливе
18.05.2017  15:19

Залізниця, потяги, колії – це для мрійників та романтиків. В Україні залишилося 5 діючих вузькоколійок – встигніть відчути залізницю “на смак”.

1. Карпатський трамвай

Вигодська вузькоколійна залізниця, яку зараз і місцеві, і туристи називають «Карпатський трамвайчик», була побудована для вивезення деревини, яку заготовляли у Карпатах. У часи Радянського Союзу вузькоколійка активно використовувалася, а пізніше – почався не найкращий період у її житті. Зараз ділянка залізниці, що більш-менш добре збереглася, має назву «Карпатський трамвай», вона є однією з найбільш живописних залізничних атракцій і має велику популярність серед туристів.
Протяжність дороги – 13 кілометрів.
Маршрут розпочинається від селища Вигода, пролягає через колишнє село лісорубів Миндунок і завершується у смт Сенечів. Для пасажирів передбачені зупинки у найбільш мальовничих місцинах, через які пролягає маршрут «трамвайчика»: міст через річку Мізунку, джерело мінеральної води «Горянка», болото Ширковець, Мізунський водоспад і станція «Дубовий кут».
Як доїхати: Івано-Франківська область, Долинський район, смт Вигода, вул. Заводська, 4. Виїзди із смт Вигода відбуваються на вихідних о 9 годині ранку.
Вартість подорожі для одного пасажира – близько 50 гривень.

2. Колочавська вузькоколійка

У селі-музеї Колочаві, що на Закарпатті, теж можна покататися на справжній вузькоколійці. Крім того, тут вам розкажуть усе про історію залізниці в Україні. Музей вузькоколійки у Колочаві може похвалитися унікальним експонатом – старим паровозом, який був привезений сюди з Німеччини. Автор фото: Юрій Крилівець. Крім того, гості Колочавської вузькоколійки зможуть подивитися на 10 старих вагонів, спеціальний вагончик лісоруба та кілька вузькоколійних шляхів. Покататися на них теж можна. У планах музею – прокласти трохи довший маршрут: у Колочаві краєвиди дійсно захоплюючі.
Як доїхати: Закарпатська область, Міжгірський район, село Колочава, музей «Старе село».

3.Поліський трамвай Вузькоколійка «Антонівка – Зарічне»

Побудована ще у 1895 році, частково зберегла старовинні рейки та шпали. Її протяжність – 106 кілометрів і її часто називають найдовшою вузькоколійкою в Європі, хоча насправді це почесне звання має Гайворонська вузькоколійка. Проїхавшись за її маршрутом, можна помилуватися чудовими поліськими краєвидами, які змушують повертатися сюди знову. «Поліський трамвай» місцеві часто звуть «Поїздок» або «Кукушка». Назва прижилася і серед туристів, які приїжджають проїхатися вузькоколійкою не вперше.
Як доїхати: Рівненська область, Володимирецький район, село Антонівка. З Антонівки до Зарічного щодня  вирушає пасажирський потяг, який, як правило, складається з тепловоза ТУ2 і 2, 3 або 4 вагонів ПВ-51.

4. Боржавська вузькоколійка

Як і більшість вузькоколійних залізниць у Карпатах, Боржавська вузькоколійка будувалася для потреб лісової промисловості. Зараз «Анця Кушницька», як ласкаво називають вузькоколійку місцеві жителі, використовується для пасажирських перевезень за маршрутом Виноградове – Хмільник – Іршава. Протяжність – 44 кілометри. Особливість Боржавської вузькоколійки у тому, що тут досі використовують виключно механічні технічні засоби. У гості до «Анці Кушницької» приїжджають туристи з усієї України. Боржавська вузькоколійка пропонує різні тури для пасажирів і тематичні чи приурочені до свят поїздки.
Як доїхати: Закарпатська область, м. Виноградів. Є чотири потяги, один з яких їде до станції Іршава.

5. Гайворонська вузькоколійка

Вузькоколійка у Гайвороні визнана найдовшою у Європі: її протяжність 130 кілометрів! І хоч вузькоколійка стала дещо коротша, ніж колись, вона досі обслуговує пасажирів: тричі на тиждень у напрямку Голованівська, і тричі – в напрямку Рудниці. Гайворонську вузькоколійку обслуговують і радянські локомотиви Ту-2 , і бельгійський паровоз МТ-202, який, до речі, можна замовити для екскурсії (керівництво залізниці розташоване у м. Сміла, замовлення треба робити там). На станції у Гайвороні є купа цікавої залізничної техніки – снігоочисників, різних локомотивів, ремонтників. Тут справжній музей вузькоколійки. Однак для того, аби ознайомитися із усіма цікавинками залізничного минулого, треба домовлятися з керівництвом заздалегідь.

Фото: IGOtoWORLD

Як доїхати: Кіровоградська область, м. Гайворон. Рух поїздів потрібно уточнювати на станції.
Джерело: IGOtoWORLD
, , , , , , , , переглядів: 7 219


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *