COVID-19 і освіта — виклик чи можливість?

Щасливе
06.07.2020  10:20

COVID-19 і освіта — виклик чи можливість?

У зв’язку із спалахом коронавірусу COVID-19 по всьому світу школи, коледжі та університети перейшли до електронного навчання. Дистанційне навчання залишається єдиним життєздатним варіантом для школярів і студентів для отримання доступу до навчання. Перед учасниками навчального процесу виникла велика кількість проблем, які вимагають детального розгляду. Для обговорення цих питань був організований форум під назвою «Освіта, ситуація з ЗНО та вступом до ВНЗ», який у зв’язку з карантином був змушений відбутись онлайн аби дотриматись усіх карантинних вимог.

До коментування та обговорення були залучені такі професіонали у різних напрямках: Микола Скиба — експерт напрямку “Освіта” аналітичного центру “Українського інституту майбутнього” (UIF); Олександр Набочук — заступник начальника управління Рівненської ОДА; Віктор Мошинський — ректор Національного університету водного господарства та природокористування; Тарасевич Наталія — КЗ Олександрійська спеціалізована мистецька школа-інтернат Рівненської обласної ради; Сергій Терентьєв — засновник і директор приватної альтернативної школи “Світло”; Ніна Кутузова — координатор освітніх проєктів Майкрософт в Україні від Академії Online.

Микола Скиба стверджує, що ніхто не був готовий до карантину, який охопив увесь світ, зазначив, що ситуація із карантином є нетиповою в освіті та у подальшому дистанційне навчання займе важливу ланку у навчальному процесі.

Віктор Мошинський  вказав, що вступна кампанія цього року буде відбуватись за стандартною схемою, єдиною відмінністю стане подача оригіналів документів, майбутні студенти зможуть подати документи як фізично так і поштою. Також погодився із ствердженням, що 99% ВНЗ є уламком світу, який припинив своє існування майже 30 років тому та  вважає, що пандемія лише пришвидшила процес освітньої революції.

Олександр Набочук розповів про те, що Управлінню освіти невідомі випадки, де були проблеми з оплатою праці вчителя. Очікують три сесії проведення ЗНО-2020, зокрема, місцева влада зобов’язана забезпечити присутність дітей на основній сесії, також зазначив, що питання, які вивчались на протязі квітня-травня із програми ЗНО вилучені не будуть. Повідомив усім, що дошкільні заклади освіти перебувають на етапі підготовки до відновлення. Додав, що при проведенні опитування щодо можливостей доступу до навчання-онлайн 85 % учасників мали доступ до освітнього процесу.

Наталія Тарасевич деталізувала, що оскільки школа-інтернат достатньо забезпечена музичним інструментом, то їм вдалось видати своїм учням інструменти додому. Поділилась, що карантин не став перешкодою для різних музичних фестивалів, учні взяли участь у конкурсі гри на бандурі онлайн у таких країнах як Румунія та Болгарія.

Сергій Терентьєв вважає, що ціллю навчального процесу повинна бути підготовка відповідальних та самостійних дітей та наголосив про те, що зріс попит на такий вид альтернативної школи під час карантину.

Ніна Кутузова повідомила що у компанії Microsoft є присутній план, який має назву Office 365 Education (А1), який може використовуватись у навчальному процесі та є безкоштовним. Також звернула увагу, що такі проблеми як: різні пошти, відсутність місця на Google диску значно знижують ефективність дистанційного навчання.

Гонтарук Оксана

, , , переглядів: 373

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *