ФОПам спростили життя – скасували обов’язкову книгу обліку доходів і витрат

Щасливе
10.08.2020  18:07

ФОПам спростили життя – скасували обов’язкову книгу обліку доходів і витрат

Фізичним особам – підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі – паперовій чи електронній – із зазначенням суми доходу за місяць. ФОПи на загальній системі також зможуть вести облік і в електронному кабінеті. Закон від 14 липня 2020 № 786-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців” (проєкт №2524) вже підписаний президентом Володимиром Зеленським, офіційно опублікований та набув чинності 8 серпня . Однак скасування обов’язкової книги обліку та доходів для підприємців запроваджується з 1 січня 2021 року. Тож з нового року:

ФОПи – платники єдиного податку І-ІІІ груп, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

 ФОПи – платники єдиного податку III групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат. Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

ФОПи на загальній системі оподаткування зобов’язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджувальні документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. Типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку визначить Мінфін.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, також зобов’язані вести облік доходів і витрат і зможуть це робити в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. Типову форму такого обліку та порядок його ведення також визначить Мінфін.

Юридичні особи – платники єдиного податку III групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 ПКУ, інформує ЛІГА ЗАКОН.

Важливо! Книга обліку має зберігатися у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

 

, , , переглядів: 347

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

МайстерСтом