Купуємо долари за новими правилами: НБУ назвав умови

Щасливе
06.02.2021  12:20

Купуємо долари за новими правилами: НБУ назвав умови

В Україні лібералізують валютний ринок. Велику частину послаблень вже затвердили, також права розширили і в цьому році. Як роз’яснили в НБУ, частина вимог може пред’являти і сам банк, попри позицію регулятора. Нацбанк відповів на поширені питання.

Чи має право банк вимагати пред’явлення паспорта при продажу доларів українцю на суму до 400 тис. грн?

Нормативно-правові акти Національного банку не встановлюють вимоги по пред’явленню паспорта при здійсненні такої операції. Водночас банк самостійно визначає систему моніторингу операцій своїх клієнтів і має право вимагати пред’явлення паспорта.

Чи можна купувати іноземну валюту, щоб позичити іноземцю?

Так. При здійсненні операцій з надання поворотної фінансової допомоги в іноземній валюті іноземцю (враховуючи купівлю іноземної валюти) такий резидент і його обслуговуючий банк повинні керуватися нормами чинних правил.

Чи може клієнт банку купувати іноземну валюту для авансу платежів за договорами імпорту товарів?

Так. Нормативно-правові акти Національного банку не містять заборони щодо купівлі іноземної валюти юридичними особами та фізичними особами-підприємцями для проведення авансових платежів.

Чи дозволяється фізичним особам інвестувати за кордон через іноземного брокера (посередника)?

Так. Такі операції повинні здійснюватися в межах електронної ліміту (100 тис євро на календарний рік) і з урахуванням обмежень на здійснення інвестицій в певні зарубіжні країни.

Скільки доларів можна купувати і вивозити?

За день можна робити перекази, купувати валюту на суму 400 тис. грн в еквіваленті. А за кордон можна вивезти до 10 тис. євро. Якщо потрібно більше, потрібно надати документи, які підтверджують походження коштів.

, , переглядів: 105

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *