Новий електронний сервіс: покупці можуть самостійно перевірити справжність касового чека

07.08.2020

Новий електронний сервіс: покупці можуть самостійно перевірити справжність касового чека

 

У Головному управлінні Державної податкової служби у Рівненській області звертають увагу жителів краю, що ДПС запровадила електронний сервіс, який дозволяє покупцям товарів (послуг) здійснювати пошук і перегляд фіскального касового чека, який формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій, так і електронним фіскальним чеком, створеним новими програмними РРО.

Не секрет, що невидача чеку при продажі різних товарів – одна з найбільш розповсюджених проблем, з якою стикаються споживачі, при чому незважаючи на те, що більшість магазинів і підприємств вже давно застосовують контрольно-касову техніку у своїй діяльності.

Разом з тим, у відповідності до законодавства України, при здійсненні продажу товару, продавець забов’язаний видати товарний чи фіскальний чек, що є підтвердженням факту здійснення покупки.

Чек є тим розрахунковим документом, який гарантує захист споживача при виникненні різноманітних ситуацій при купівлі товарів, зокрема при порушенні прав споживачів;  надання гарантії; обміні або поверненні товару тощо. Також наявність фіскального чека є підтвердженням офіційного походження товару, що оберігає споживача від купівлі контрабандних та фальсифікованих товарів. Особливо це стосується алкогольних напоїв, тютюнових виробі, нафтопродуктів, технічно складних побутових товарів (гаджетів, телевізорів, холодильників тощо).

Також, у споживачів можуть виникнути сумніви щодо виданого фіскального чека. Тож завдяки електронному сервісу “Пошук фіскального чека” платники мають змогу оперативно отримати інформацію про здійснені розрахункові операції у будь-якій торгівельній точці будь-якого населеного пункту країни.

 

Податківці звертаються до краян, у разі відсутності або невідповідності реквізитів чеків на сервері ДПС наявному розрахунковому документу направляти до ДПС письмові звернення із цих питань з додаванням копій отриманих розрахункових документів для організації та проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів. Крім того, у разі отримання користувачами фіскального чека, який викликає сумнів, також можна надіслати до ДПС електронний лист із прикріпленим фото чека.

Нагадаємо, що сервіс знаходиться у відкритій частині  Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check .

ДО ТЕМИ: Підприємцям на замітку: хто та коли застосовує РРО та програмні РРО

, , , ,


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *