Приватбанк і Ощадбанк посилять перевірки грошових переказів українців

Щасливе
08.03.2021  18:30

Приватбанк і Ощадбанк посилять перевірки грошових переказів українців

Нардепи хочуть прийняти закон про посилену перевірку грошових операцій. Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №4364, який передбачає посилену аутентифікацію громадян при виконанні грошових переказів. Ухвалення закону в цілому призведе до появи в Україні вимог до управління ризиками банків та спеціальних перевірок для ідентифікації громадян. Так, електронну взаємодію банків і небанківських фінансових установ буде проходити лише після аутентифікації фізосіб.

Нові вимоги торкнуться організацій, які надають платіжні послуги – банків і ліцензованих фінансових компаній, де додаткові перевірки користувачів послуг здійснюватимуть при спробах отримання доступу до рахунку з раніше використовувався пристрої або точки доступу.

Законопроект також передбачає проведення посиленою перевірки фізосіб при будь-яких “діях, що нагадують шахрайські”. Експерти називають таке формулювання досить слизькою, яку, ймовірно, знадобиться коригувати до наступного читання проекту закону.

Але банки і зараз простежують дії користувачів на предмет шахрайства. Спеціальні створені алгоритми роблять щось на зразок цифрового зліпка типової поведінки клієнтів і, якщо їх дії виходять за рамки “нормального” або нагадують шахрайські, проводиться додаткова перевірка або навіть блокування грошової операції.

, , , переглядів: 202

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *