Батьки і діти – заручники ситуації, – рівняни просять вирішити проблему з садочками в період карантину

Щасливе
01.07.2020  16:25

Батьки і діти – заручники ситуації, – рівняни просять вирішити проблему з садочками в період карантину

Громадська організація “Рівне Разом” звертається до влади міста з вимогою вирішити проблему з роботою дошкільних освітніх закладів в умовах карантину. Наразі рівняни не розуміють, як їм діяти у ситуації, яка склалась у місті, адже через карантинні обмеження робота дитячих садочків не врегульована. Скільки часу така ситуація продовжуватиметься ніхто не знає, а влада досі не запропонували конкретних рішень щодо цієї проблеми.

Віктор ШАКИРЗЯН, голова ГО “Рівне Разом” ситуацію, що склалася, прокоментував наступними словами:

“Наша організація щодня отримує звернення від батьків, з проханням про допомогу. Справа у тому, що впродовж чотирьох останніх місяців дошкільні навчальні заклади Рівного закрито і діти не отримують належного дошкільного виховання, а батьки, в свою чергу, не знають як поєднати роботу і догляд за дітьми”.

“Рівне Разом” вимагає від представників влади чіткого плану дій, до сьогодні такого плану дій у чиновників немає. Для цього Віктор Шакирзян пропонує створити робочу групу з залученням медиків та представників батьківських комітетів, та розробити чіткий і безпечний алгоритм роботи дошкільних навчальних закладів в умовах карантину. Відповідна електронна петиція уже подана до мерії, хоча міська влада дану проблему поки що не помічає.

Електронна петиція

Про відновлення роботи закладів дошкільної освіти у місті Рівному. З попередньою підготовкою фахівцями чіткого алгоритму протиепідемічних заходів, які дозволять зберегти здоров’я наших дітей в умовах продовження карантину.

Рівняни занепокоєні бездіяльністю влади у питанні забезпечення належних умов діяльності закладів дошкільної освіти у Рівному в умовах епідемії COVID-19. Впродовж чотирьох останніх місяців Рівне перебуває в умовах жорстких карантинних обмежень. Дошкільні навчальні заклади закрито, а діти постійно перебувають з батьками на роботі, у громадських місцях, на дитячих майданчиках, в торгово-розважальних центрах, у громадському транспорті, в парках та скверах, додатково наражаючись на небезпеку.

Внаслідок такої ситуації діти не отримують гарантованої Конституцією України дошкільної освіти. А значна частина працюючих жителів громади стоять перед вибором – або звільнятись з роботи, або доглядати дітей. Наша організація щоденно отримує звернення від батьків з проханням про допомогу. Адже від чиновників люди не отримують жодних конкретних відповідей.

Представники різних гілок влади, просто перекладають відповідальність один на одного, навіть не надаючи працюючим батькам альтернативи, а дітям – можливості безпечного перебування. В той час, як мешканці Рівного, стали заручниками їх некомпетентності та бездіяльності і вказують на приклади інших регіонів, де не зважаючи на каратин працювали чергові групи, чергові садочки, дозволено працювати малочисельним групам. Місцеві можновладці посилаються на Уряд, який не запровадив на Рівненщині режим адаптиптивного карантину. А Уряд, у свою чергу, апелює до рішень обласної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та місцевих органів влади.

Що ж робити в такій ситуації простим рівнянам – не знає ніхто. Влада самоусунулась від вирішення проблем громади! Ми переконані, що представники влади, в такий відповідальний для всієї країни час, не мають права залишатися осторонь від реальних проблем людей. Ми вимагаємо чіткого плану дій для поступового виходу з цієї критичної ситуації.

Сьогодні такого плану не має, ні у центральної влади, ні на рівні регіону, ні, тим більше, в міській раді. Громадська організація “Рівне Разом”, закликає всіх небайдужих рівнян підтримати ініціативу та змусити владу негайно прийняти відповідні рішення. В першу чергу – виробити алгоритм виходу з цієї ситуації в літній період, адже з настанням осені, до рівня захворюваності на COVID-19 додадуться ще й сезонні захворювання серед дітей та дорослих та забезпечити усі необхідні заходи для захисту життя дітей та працівників.

Вимагаємо від міської влади:

Створити спеціальну робочу групу з напрацювання особливих протиепідемічних заходів у ДНЗ міста для роботи в умовах карантину з залучення фахівців медиків та представників батьківських комітетів.

Невідкладно звернутися до Міністерства освіти та науки з вимогою розробити відповідний механізм для роботи навчальних закладів в умовах збереження карантину.

Забезпечити усі дошкільні освітні заклади міста засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами.

Забезпечити ефективний контроль (з залученням представників громадськості та МОЗ) за дотриманням усіх визначених протиепідемічних заходів під час роботи дошкільних освітніх закладів.

, , , , , переглядів: 878

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *