День святого Миколая: що варто знати рівнянам?

Щасливе
19.12.2020  08:15

День святого Миколая: що варто знати рівнянам?

19 грудня – День Святого Миколая. А чи написали ви йому листа і що саме попросили цього року? Та й чи впевнені, що заслужили ці подарунки? Якщо так, то зазерніть під подушку.

19 грудня – одна із найочікуваніших дат у році. Свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей. Найбільше цього свята чекає  дітвора. Адже сивобородий чоловік із величезним мішком подарунків, спускається з небес і у супроводі своїх помічників – ангела та чорта, непомітно підкладає під подушку дарунки або прутики. Те чи інше він кладе тоді, коли начебто одержує вказівку від янгола, який переконує, що впродовж року дитина була слухняна, чи від чортика, який згадує, у чому малеча провинилася.

 


Історія свята

Мало кому відомо, що в цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Він прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним.

Миколай, за переказами, був народжений в місті Патари, в Лікії. Його батьки були правовірними людьми. Хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов’ю і чуйністю, співчуттям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне. За добродушність і милосердя Миколая отримав велику подяку і шану від людей і був піднесений до рангу святих.

Українські традиції та прикмети у святковий день

  • Батьки в ніч напередодні торжества кладуть презенти  в дитячі шкарпеточки або взуття. Найчастіше це солодощі, цукерки, шоколад. Кажуть, що подарунки отримують добрі та слухняні дітки, а тим, хто погано поводився, покладаються лише камені або різочку (прутик). 
  •   Вважається, що свято Миколая – останній день у році, коли можна розрахуватися з боргами. Сам він – Божий угодник – мав багатства, але завжди ділився з нужденними.
  • Традиційно Святий Миколай є головним заступником рибалок і моряків, вони згадують його під час плавань, просять щедрого улову і гарної погоди.
  • Звертатися до Миколая у молитвах можуть і ті, хто перебуває у скруті, а також заміжні жінки, які просять чудотворця про спокійне сімейне життя.
  • Якщо до дня святого Миколая пішов сніг – то зима буде холодною та морозною. 
  • Якщо перед Миколою з’явився іній, то рік буде багатим і врожайним.
  • У цей святковий день заведено миритися з тими людьми, з якими ви перебуваєте у сварці: “На Миколая клич товариша, клич і ворога, обидва будуть друзями”.

 Чудесну традицію передають з покоління в покоління, а вона прищеплює головні цінності нашим дітям.

З святом вас!

, , , , , переглядів: 58

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *