Громадська організація “Жіноча платформа “Рівні Разом”: від можливостей до змін

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
19.07.2021  15:19

Громадська організація “Жіноча платформа “Рівні Разом”: від можливостей до змін

Ірина Трало, співзасновниця та голова правління ГО “Жіноча платформа “Рівні Разом”: «Проблема гендерних стереотипів у суспільстві набагато глибша, ніж особисті емоції. «Жінці не місце в бізнесі та політиці», «Не поліз у бійку – не мужик», «Жінка – берегиня вогнища», «Чоловік – завойовник», безглузді наліпки «За кермом – жінка»  тощо. Усе це кліше, яких вже давно не повинно бути.

Перший крок до подолання проблеми – її визнання. Сьогодні ми спостерігаємо різні погляди на питання гендерної рівності – від повного несприйняття, іноді поблажливого ставлення, до більш відповідального розуміння. Саме тому ми заснували ГО Жіноча платформа “Рівні Разом”, аби реалізуючи  інформаційно-освітні проєкти, допомогти громаді зрозуміти, наскільки рудиментарним є таке сприйняття жінки та чоловіка у соціумі».

Ірина Петрик-Щокова, співзасновниця ГО,  координаторка освітніх проєктів: «За даними останніх соціологічних досліджень, проведених Фондом «ООН Жінки» в Україні 66,3% опитаної молоді відчували до себе гендерно упереджене ставлення; 47,3% стикалися з дискримінацією в різних формах та 53% опитаних хотіли б вивчати питання гендерної рівності та навчитися розвінчувати гендерні стереотипи. З одного боку, це досить високі, вражаючі показники, проте вони засвідчили високий рівень розуміння проблеми та готовності її долати, саме серед молодих людей. На щастя, це те покоління – яке не готове заперечувати очевидне.

Тому в першу чергу наша діяльність спрямована саме на комунікації з молоддю. ГО Жіноча платформа “Рівні Разом” стала регіональним партнером Програми «Пакт заради молоді 2025», також ініціюємо  реалізацію в громаді проєкту «Індекс благополуччя молоді».

Світлана Марчук, співзасновниця ГО, депутатка Рівненської міської ради: «Гендерна рівність – це чутливий індикатор, який демонструє, наскільки розвиненою і демократичною є держава. Проте систематичність роботи має починатися з маленьких кроків. Децентралізація змінила ставлення людей до своєї громади. Наша організація прагне,  аби кожен мешканець зрозумів  свій рівень відповідальності за зміни, які відбуваються. Адже культура та толерантність не нав’язується нам «згори», не залежить від прийнятого закону чи нормативного акту. Лише разом ми зможемо подолати нерівності, що стали частиною нашого життя».

Катерина Марчук, співзасновниця ГО, депутатка Рівненської міської ради: «Маючи досвід передвиборчої кампанії, ми прагнемо допомогти жінкам подолати страхи та упередження, не боятися «вийти з тіні», приймати більш активну участь у громадському та політичному житті міста.

Сподіваюсь, наш досвід та компетенції допоможуть реалізувати у громаді соціально важливі проєкти, спрямовані на розвиток та посилення жіночого лідерства – за допомогою тренінгів та менторських програм, через залучення до ухвалення рішень на місцевому рівні та проведення інформаційних кампаній, що висвітлюють діяльність підприємниць та посадовиць. Наразі також  активно працюємо над ідеєю  жіночого соціального підприємництва,  мета якої, – розширення економічних можливостей жінок у громаді та подолання так званої «скляної скелі».

Марія Савчук, співзасновниця ГО, координаторка медійних  проєктів: «Медіа відіграють ключову роль у формуванні суспільної думки. Аби подолати упереджене ставлення до жінок та чоловіків у суспільстві – варто виробляти більше фахових, недискримінаційних сюжетних матеріалів; забезпечувати гендерно-чутливу журналістику. Тому ми активно працюємо над  проєктами медіаграмотності.  За сприяння міжнародних партнерів плануємо реалізувати в громаді ряд активностей, спрямованих на навчання молоді основам журналістики, інфогігієни, комунікацій».

 

 

 

, , , переглядів: 225

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *