Краєзнавчий музей Рівного запрошує мешканців міста на незвичну акцію

Щасливе
25.03.2021  15:00

Краєзнавчий музей Рівного запрошує мешканців міста на незвичну акцію

26 березня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться незвична акція, присвячена 150-й річниці від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки, яку відзначають цьогоріч.

Про це повідомляє Рівненська обласна рада.

На території музею планують висадити саджанці груші, яка досі росте поруч садиби родини Косачів у селі Колодяжне на Волині.

Стверджують, що цьому дереву вже 120 років і посадила його молодша сестра Лесі Українки – Ізидора.

Гостем заходу стане співзасновник журналу «Сонце-Сад», садівник Остап Михаць, який і привезе молоді саджанці до Рівного. Ідея ж висаджувати ці дерева належить волинській журналістці Людмилі Приймачук.

Загалом заготовили понад сотню саджанців, які планують висадити у різних областях України.

Перші молоді дерева вже ростуть у Волинській області: і не лише в Колодяжному, а й у місцях, які пов’язані з Лесею Українкою.

Виростити «нащадків» «Лесиної груші» на території обласного краєзнавчого музею вирішили невипадково: адже розташований музей на вулиці Михайла Драгоманова – видатного історика, філософа, літературознавця, який був дядьком Лесі Українки.

Крім того, ці дерева висадять ще в кількох місцях: у парку Просвіти на мікрорайоні «Північний», на території Рівненського обласного архіву,  Культурно-археологічного центру «Пересопниця» та Дубенського замку.  

На символічну акцію організатори запрошують усіх охочих.

Початок – 10.00, Рівненський обласний краєзнавчий музей.

, , , , , , , переглядів: 281

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *