Міністр охорони здоров’я відвідав медичні заклади Рівненщини

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
02.08.2020  05:50

Міністр охорони здоров’я відвідав медичні заклади Рівненщини

 

Сьогодні, 1 серпня,  очільник МОЗ Максим Степанов із робочим візитом відвідав Рівненщину. Спілкуючись із працівниками у медичних закладах, він наголосив на тому, що зараз Уряд звертає особливу увагу на розвиток медицини, матеріально-технічне оснащення лікарень, реформування “екстренки”, створення належних умов праці та підвищення заробітної плати для усіх працівників галузі.

Під час візиту міністр охорони здоров’я ознайомився з роботою обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, єдиної диспетчерської служби, з роботою Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни, що у селищі Клевань Рівненського району, та з наданням медичної допомоги учасникам АТО/ООС і ветеранам, які постраждали внаслідок бойових дій на сході України, в єдиному в Україні Республіканському центрі лікування та реабілітації наслідків нейротравм, що діє на базі закладу, та вивчив стан справ у центральній міській лікарні.

Супроводжували очільника МОЗ голова облдержадміністрації Віталій Коваль, його перший заступник Сергій Подолін і начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсянник.

У рівненській лікарні Максим Степанов оглянув палати, реанімацію, фізіологічне, кардіологічне та терапевтичне відділення, ознайомився із наданням допомоги пацієнтам із COVID-19. Також міністр відзначив роботу головного лікаря закладу і наголосив, що за 28 років Євгеній Філімонович Кучерук створив сучасну, потужну лікарню, де надається високоспеціалізована медична допомога, та сформував високопрофесійний колектив.

Спілкуючись із працівниками у медичних закладах, Максим Степанов наголосив на тому, що зараз Уряд звертає особливу увагу на розвиток медицини, матеріально-технічне оснащення лікарень, реформування “екстренки”, створення належних умов праці та підвищення заробітної плати для усіх працівників галузі.

Під час розмови з міністром медичні сестри розповіли про розмір своєї зарплати, та що вона складає чотири з половиною тисячі гривень – це разом з усіма доплатами та без доплат за роботу з пацієнтами з коронавірусом.

Медсестра не може отримувати зарплату, як касир у супермаркеті, – сказав очільник МОЗу.

Максим Степанов зазначив, що з 1 вересня заплановане підвищення заробітних плат медикам.

Абсолютно розумію, що це не ті кошти, в які варто оцінювати вашу роботу. Я вважаю, що зарплата у медичних працівників має бути: лікаря, який одразу приходить після інтернатури повинна починатися від 20-25 000 грн, медичної сестри – 16-18 000,” – заявив Максим Степанов. – “Прийнято рішення з 1 липня збільшити фінансування екстреної допомоги на 40%. Уже в наступному році планується підняти зарплату водіїв “швидкої” до 10-12 тисяч гривень. З першого вересня буде підвищена заробітна плата всіх медпрацівників. Медики повинні отримувати достойну оплату праці, то і якість надання послуг буде висока. І в державних, і в приватних закладах повинні бути рівні умови оплати праці медичних працівників”, – наголосив Максим Cтепанов.

Міністр охорони здоров’я заявив, що рішення щодо продовження в Україні адаптивного карантину за новими правилами та розподілення регіонів відповідно до рівня поширення коронавірусної інфекції не має жодного політичного підтексту.

“Ми чесно говоримо, яка є ситуація в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, у зв’язку з чим потрібно вводити зелений або жовтий, або червоний рівні. В Міністерстві охорони здоров’я немає жодного натяку на політику. Єдиний пріоритет – здоров’я та безпека українців”, – підкреслив він під час пресконференції.

За словами міністра, визначення рівня поширення COVID-19 у кожному конкретному регіоні відбувається автоматично без впливу людського фактора.

Очільник МОЗ не виключає політичних спекуляцій стосовно порядку запровадження протиепідемічних обмежень напередодні місцевих виборів, які заплановані в Україні на 25 жовтня.

Максим Степанов підкреслив, що ті чи інші обмеження в регіонах будуть вводитись виключно з урахуванням визначених показників. За його словами, Центральна комісія ТЕБ та НС щоп’ятниці буде аналізувати ситуацію в країні для визначення рівня поширення хвороби в кожній конкретній адміністративно-територіальній одиниці. Перехід регіону з однієї в іншу зону небезпеки можливий за умови погіршення ситуації протягом 5 днів поспіль. Максим Степанов наголосив на тому, що “зараз Уряд звертає особливу увагу на розвиток медицини, матеріально-технічне оснащення лікарень, реформування “екстренки”, створення належних умов праці та підвищення заробітної плати для усіх працівників галузі”. На все про все Уряд планує “витратити” найближчі три роки.

Очільник МОЗ зазначив: Показник смертності від COVID-19 тут один із найнижчих в Україні”.

Та наостанок Максим Степанов зізнався: Я довірив би власне життя лікарям Рівненської ЦМЛ.

 

    Вікторія КРАСУЦЬКА.

, , переглядів: 317

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *