На Рівненщині обговорили стратегію управління відходами

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
20.01.2021  13:00

На Рівненщині обговорили стратегію управління відходами

У Рівненській ОДА відбулася робоча нарада на тему: «Організація системи управління відходами у Рівненській області».

Захід пройшов за участі голови Рівненської ОДА Віталія Коваля, його заступника Ігоря Тимошенка, голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, представників профільних структурних підрозділів ОДА та територіальних громад області, професорів НУВГП, громадських активістів та інших фахівців галузі.

«Ця тема актуальна не тільки сьогодні, а й для наступних поколінь. У стратегії розвитку Рівненської області до 2027 року закладений принцип дбайливого ставлення до природних ресурсів. Тому для нас дуже важливе правильне поводження із відходами і ОДА завжди готова підтримати подібні ініціативи. Закликаю до конструктивної співпраці, результатом якої мають бути чіткі ефективні рішення», – зазначив Віталій Коваль.Учасники зустрічі зазначили, що Рівненщина вже має позитивний досвід у системі управління відходами. Зокрема, у переробці опалого листя на органічне добриво, впровадженні системи сортування сміття окремими ОСББ та забір цінних фракцій в ТГ, видобуток газу на полігоні, екологічні проєкти громад, а також активна громадська робота.

Присутніх ознайомили з першим етапом розробки регіонального плану управління відходами. Такий план дасть можливість покращити стан навколишнього середовища, забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення, а також впровадити ефективну систему управління відходами.

Громадам області презентували зразки техніки для переробки сміття. Керівників окремих територіальних громад зацікавила співпраця у даному напрямку.

Як зазначив голова ОДА, у регіональному плані повинна бути концепція створення кластерів з каскадними підходами, аби відходи однієї галузі стали надбанням для іншої. Також він наголосив на укладенні муніципальних договорів про вивіз сміття між територіальними громадами. Це не лише надходження до місцевих бюджетів, а й отримання екологічних та соціальних вигод.

У результаті наради Віталій Коваль доручив департаменту екології та природних ресурсів ОДА спільно з науковцями, громадою та профільними організаціями розробити стратегію поводження зі сміттям.

Також присутні домовилися з учасниками наради і про проведення на Рівненщині Національного екологічного форуму.

, , , , , , переглядів: 176

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *