Наталія Демедюк. Грані справжньої жінки

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
11.05.2021  11:29

Наталія Демедюк. Грані справжньої жінки

Художників та талановитих людей зазвичай сприймають як людей, оповитих містицизмом та таємницею, в яких Господь вклав талант. У кожного з нас своє покликання. Важливо вміти це покликання розпізнати й мати змогу практикувати у житті. Хтось – як моя героїня, просто любить малювати та втілювати в життя нові творчі проєкти. Інший вчиться бути щасливим, тут та зараз, не зважаючи ні на що. Талановита людина – талановита в усьому! Люди, яким це вдається, вміють бути щасливими. Одна з таких багатогранних, яскравих і талановитих особистостей Наталія ДЕМЕДЮК – журналістка, телерадіоведуча, авторка проєктів, письменниця, художниця, викладач, керівник Медіа-центру “Третя Столиця”.

– Не так давно, в лютому, відбулося відкриття вашої першої персональної виставки. Так би мовити, відбувся ваш дебют як художниці. Чому саме зараз?
– Виставку “INTERMEZZO: ЗАКОХАНА В ЖИТТЯ” планувала давно, адже в попередні роки я була учасницею спільних виставок “Не святі горшки…” (2018 р.) та “Легато” (2019 р). За ці роки був пройдений чималий мистецький шлях, що додало віри у власні сили й сміливості наважитись на персональний дебют.

– Наталіє, насамперед хто ви – художниця, журналістка, поетеса чи бізнесвумен?
– Як показує досвід, усе, що ви щойно назвали, чудово поєднується. Я люблю людей, самовдосконалення, спілкування, рух, ритм, розвиток… Завжди всім кажу: любіть те, що робите, й робіть те, що любите, – тоді буде результат!

– З чого, власне, все починалося?
– Кожна людина – творець. І практично кожен з нас щось створює – більше чи менше. В дитинстві я багато малювала, ліпила з пластиліну, відвідувала різні гуртки – від випилювання лобзиком до шиття, – багато читала, займалася спортивними бальними танцями і т. д. У 1998 році закінчила Рівненську дитячу художню школу ім. А. Мартиненка. Тоді навіть не думала, що через багато років повернуся до живопису – це було мов друге народження. Але пишу не лише картини, а й вірші – видала три поетичні збірки: “Ескізи буднів”, “Сім кРоків”, “Азимут”, є лауреаткою медійних та літературних конкурсів, створила чимало медійних проєктів. Маю також викладацький досвід – адже працюю в медіа багато років і з часом з’явилося бажання ділитися своїми знаннями. Цей рік для мене особливий з двох причин. Перша персональна виставка живопису – це раз. І два – ми з колегами, друзями-однодумцями, створили Медіа-центр “Третя Столиця”, в рамках якого вже запустили кілька проєктів: інтернет-радіо RESPECT.UA під керівництвом Віктора Терещука, програма “ПРО ВАЖЛИВЕ з Наталею Демедюк”, “PROполітику 2.0” з Олександром Хитровим, “Рівне ART” – про мистецьке життя Рівного. Також в розробці ще кілька проєктів.

– А хто був вашим наставником, навчав художньої творчості?
– Першим художнім наставником була, звичайно, мама Віра Віталіївна, адже саме вона допомагала робити шкільні стінгазети й редагувала перші шкільні твори. У “художці” було багато вчителів, і це добре, бо кожен ділився з нами своїм особливим талантом. Подякувати хочу, зокрема, Ігорю Філику, Леоніду Гринбокому, Артуру Мартиненку, а також безмежно вдячна Анатолію Іваненку, який примножив мої знання й показав, як багато насправді може кожен з нас, якщо працювати “не для галочки”.

– Цікаво, малювання для вас – це хобі, захоплення чи ваше життя?
– Чим би ми не займалися – це і є наше життя. Я не уявляю себе без улюбленої роботи, письменництва, живопису, бо все це – частина мене. Інакше не було б таких творчих тандемів, як анімаційна казка з пластиліну Олени Медведєвої “Кольорові равлики”, участь у проєктах Олександра Харвата “У ФОКУСІ – ОРБІТА “2616 Lesya”, спільні проєкти з Оленою Сергєєвою, Іриною Баковецькою та інших. Говорячи про творчість – це не просто захоплення, це спосіб мислення та сприйняття світу.

– Наталіє, що є сюжетами ваших картин, в якому художньому жанрі працюєте?
– Зазвичай сюжети підказує саме життя – світ настільки прекрасний та багатогранний, що фразу “нема теми” я просто не розумію. Насправді навколо нас сотні тем – для картин, для віршів, для прози, для статей. Особисто я люблю пейзаж, рідше – натюрморт, приваблює абстракціонізм, кубізм, алегорія… Але навіть коли пишу абстрактну картину – це не просто набір відтінків фарби, у всьому є свій сенс, своя ідея.

– Чим Наталія Демедюк керується в житті? Чи є у вас кредо, якого дотримуєтесь?
– Якщо не можеш змінити ситуацію – прийми її як факт. Якщо не можеш змінити реальний стан речей – зміни кут зору. І рухайся далі. І навіть коли ви опинилися серед підлості – не переставайте вірити в людей! Хороших – більше. Але про це – у моїй наступній книзі.

, , переглядів: 176

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *