Не зривати й не купувати першоцвіти закликає Нобельський національний природний парк

Щасливе
25.03.2021  14:20

Не зривати й не купувати першоцвіти закликає Нобельський національний природний парк

З настанням довгоочікуваної весни все довкола починає оживати, прокидатися від зимового сну. Щойно пригріє проміння весняного сонця, з’являються перші провісники цієї пори року — тендітні першоцвіти.
Під назвою «першоцвіти» (первоцвіти, ефемероїди) біологи об’єднують ранньовесняні квіти, що розпускаються ще до появи листків на деревах.  Серед них: підсніжники, проліски, крокуси, сон-трава, ряст, горицвіт, анемона, конвалії та інші.
Першоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть першоцвіти – зникне значна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комах, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати, повідомляє Нобельський національний природний парк.
На жаль, останніми роками кількість першоцвітів в Україні значно скоротилася.
Щорічно протягом березня-квітня знищується до 20 мільйонів цих квітів, занесених до Червоної книги, внаслідок чого вони опинились на межі зникнення. Така тенденція – результат господарського освоєння місць зростання першоцвітів та намагання окремих людей перетворити їх на спосіб заробітку.
Та мало хто знає, що ці рослини підлягають суворій охороні згідно з Положенням про Червону книгу України. Їх не можна зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати частини цих рослин.
Продавати дикоростучі рослини забороняється. Згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу з конфіскацією незаконно добутого. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, накладення штрафу передбачено ст.88-1 КУпАП. Крім того, за кожну знищену червонокнижну ранньоквітучу рослину розмір компенсації за шкоду становить одну мінімальну заробітну плату.
Проте можливість отримати покарання не зупиняє браконьєрів.
Купуючи підсніжники чи інші види первоцвітів, ви підтримуєте варварський браконьєрський бізнес, формуючи попит. 
Якщо знищення первоцвітів продовжуватиметься такими ж темпами, за 5-6 років більшість їхніх видів зникне назавжди.
Зокрема, вже зараз у більшості лісів пролісків майже не знайдеш.
Першоцвіти надзвичайні, однак зірвані квіти живуть лише кілька днів. Пам’ятайте! 
, , , , , , , , , , , , переглядів: 177

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *