Недофінансування медицини Рівненщини – проблема, яка потребує негайного вирішення

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
15.06.2021  12:54

Недофінансування медицини Рівненщини – проблема, яка потребує негайного вирішення

Він точно знає про всі виклики та проблеми, з якими стикається медицина нашої області. Адже він не тільки багато років працює хірургом-урологом, а ще і є головою медичної комісії Рівненської обласної ради. В ексклюзивному інтерв’ю заступника головного лікаря Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені В.Поліщука, депутата Рівненської обласної ради Юрія БІЛИКА – про недофінансування медицини та звернення до Президента, щоб “голос” медиків Рівненщини було почуто.

– Крайнє засідання сесії обласної ради точно можна назвати “гарячим”. Чому підіймали питання щодо недофінансування медицини області?

– Ми не можемо не реагувати на ситуацію, що склалася, адже Національна служба здоров’я закладам медицини Рівненської області боргує близько 180 млн грн.

 

– Але є ж пояснення ситуації, яка склалася?

– Національна служба здоров’я України пояснює таке недофінансування тим, що вони недоотримають кошти з державного бюджету. Але хочу зазначити, що НСЗУ насправді порушує терміни підписання договорів та умови оплати контрактів, нарахування коштів за надання послуг проводить вибірково, з запізненням, постійно змінює умови підписання договорів, збільшуючи вимоги до закладів та маніпулюючи статистичними даними. Тож це неприпустимо.

 

– Ви є автором звернення до Президента, яке підтримали депутати. Про що у ньому йдеться?

– Це звернення не тільки до Президента, а й до Ради національної безпеки і оборони України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо критичної ситуації, яка склалася в закладах охорони здоров’я України та Рівненщини зокрема. Підготовлений мною проєкт рішення підтримали 61 депутат Рівненської обласної ради.

– Хотілося б звернути увагу на зміст звернення. Які акценти ви зазначили?

– Ми наголосили, що електронна система охорони здоров’я України, через яку звітуються медичні заклади, працює нестабільно та неякісно, постійно перевантажена, що не дозволяє вчасно і в повному обсязі подати інформацію про надані послуги. Відтак, заклади недоотримують кошти. Особливо від цього страждає амбулаторна допомога. До того ж частині закладів охорони здоров’я області, які надавали допомогу пацієнтам з COVID-19, НСЗУ не продовжило договори. Так, коштів за лікування пацієнтів заклади не отримали.

 

– Якщо говорити зокрема про заклад, в якому ви працюєте, то скільки недоотримав діагностичний центр?

– Кошти, які ми отримуємо від НСЗУ, покривають лише 60% від потреби на заробітну плату, а заклади, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, зокрема і наш діагностичний центр, отримали лише 40% від фонду заробітної плати. Крім того, кошти на забезпечення медикаментами, витратні матеріали та амортизацію обладнання взагалі відсутні.

– Такі дії можна вважати такими, що дискредитують медичну реформу?

– Звісно, це створює напругу в самих медичних закладах, між працівниками, які хочуть звільнятися та незадоволені умовами праці. А з іншого боку, це породжує конфліктні ситуації між пацієнтами та медичними працівниками.

Саме тому, на мою думку, потрібно негайно втрутитися в порядок реалізації медичної реформи, не допустити масового закриття медичних установ області, адже цього просто не можна допустити.

 

, , , , , переглядів: 156

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *