НУВГП сьогодення: журналіст-універсал. Так чи ні?

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
30.11.2020  12:15

НУВГП сьогодення: журналіст-універсал. Так чи ні?

Світ навколо нас не стоїть на місці, він постійно рухається, змінюється та розвивається і якщо ти хочеш бути професіоналом своєї справи ти повинен встигати за розвитком власного профросту. 

Різнобічні суспільні процеси радикально змінили медіа сферу та її професії. Трансформація журналістської діяльності є однією з помітних тенденцій в сучасній системі ЗМІ. У нових умовах на журналістську професію впливає безліч чинників, серед яких важливими є технологічний аспект як фактор підвищення оперативності доставки інформації; багатоканальність комунікацій; візуалізація інформації як провідний засіб комунікації в медіа середовищі. Відповідно, змінюються форми, способи збору і трансляції інформації. Зміна принципів масової комунікації сформувала потребу в універсальних журналістах. 

Вплив на журналістику нових комунікативних практик формує нові властивості діяльності: швидкість виробництва інформації, участь аудиторії у формуванні «порядку денного» та продукуванні контенту, демонополізація ролі журналістів у процесах отримання, обробки та поширення контенту. Характерними рисами журналістської діяльності є безперервність створення контенту, оперативність та продуктивність, поліфункціональність, якісно новий рівень взаємодії з аудиторією. Таким чином, сформувалася потреба у журналісті-універсалі, який, окрім традиційних професійних якостей, повинен оперативно реагувати на події, володіти технічними навичками, визначати оптимальну медіа платформу для трансляції певної події.

Саме тому, моє розуміння і бачення професії журналіста є розширеним із залученням знань та вмінь інших сфер. Так, журналіст – це і психолог, що має вміти розумітися на людях, і комунікатор, що легко знайде спільну мову з будь-ким, і філолог, який може грамотно, правильно оформити власний новинний текст, і юрист, що має знати законодавчу базу і з умінням працювати з отриманою інформацією, в рамках закону. А ще журналіст не лише шукає інформацію, подію і пише чи розповідає про неї, він же має надати фото доказ того, що відбулося, тому має вміти володіти камерою, налаштувати, змонтувати і якщо потрібно стати перед камерою і з легкістю видати матеріал глядачу, захопивши його у світ подій. Саме все вище перераховане і змусило задуматися мене, де і як знайти такий курс, що допоможе розвити в мені все це і адаптує до універсального журналіста. Відповідь не забарилася: Науково-навчальний інститут права при Національному університет водного господарства, відповідь проста курс неформальної освіти «Юридична журналістика». Саме тут ми працюємо не лише з теорією: жанрами преси, видами програм на телебаченні чи радіо, а й працюємо з фото та відео апаратурою, де професіонали навчають бути нас як моделлю, яку знімають на камеру так і фотографом чи оператором, який не лише знімає, а й обмальовує та монтажує.

І це лише початок курсу, уявіть, що буде далі. Я студент університету Матея Бела  у Словаччині, тисячі кілометрів не стали на заваді, викладачі працюють на скайпі, додають відео матеріали, практичні приклади і з легкістю координують. Я впевнений, що бути універсальним журналістом – це круто. Чи легко? Спочатку ні, але складнощі дають сили і розвивають, а практика показує реальне професійне життя.

Ось так у фото студії, в редакції видавничого дому «ОГО», на радіо «Трек» та телеканалах працює наша група здобувачів курсу НО «Юридична журналістика». Лектор, ментор Андрій Лебедєв про роботу перед камерою та з камерою у раках. Журналіст, редактор та лектор Ольга Лірник навчає грамоті преси, журналіст, ведучий телепрограм, у минулому власний кореспондент телеканалу 1+1 Олександр Курсик знайомить зі світом телебачення, а професор, лектор та ведучий радіопрограм Андрій Матвійчук відкриває двері радіостанції. Це та багато іншого очікує тебе на курсі неформальної освіти «Юридична журналістика».

                               Онищук Роман

, , , , , , , переглядів: 217

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *