Пацієнт, якому провели унікальну операцію у Рівному, скоро буде сміливо бігати

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
03.03.2021  15:20

Пацієнт, якому провели унікальну операцію у Рівному, скоро буде сміливо бігати

У Рівненській обласній лікарні наші медики спільно зі спеціалістами Київського Національного інституту імені О.О. Шалімова провели операцію з відновлення кровопостачання ушкодженого атеросклерозом серцевого м’яза.

59-річний житель Сарн мав ішемічну хворобу серця – це найпоширеніша форма серцево-судинних захворювань, що є провідним чинником втрати здоров’я в Україні.

Операція тривала п’ять з половиною годин. Лікарі, які подарували чоловіку шанс на повноцінне життя, розповіли РадіоТрек, як почувається сарненчанин. Суть операції полягала в тому, щоб пересадити судини з ділянки грудної клітки та нижньої кінцівки пацієнта в серцевий м’яз для того, аби відновити повноцінний кровообіг.

“Це судини, які забезпечують кровообіг серцевого м’яза. У пацієнта вони були ушкоджені внаслідок ішемічної хвороби серця, що убезпечує людину від інфаркта”, – пояснив завідувач відділення серцево-судинної хірургії РОКЛ Валерій ОРЕШКО.

Нині в області близько ста людей потребують подібних втручань.

“Операція пройшла нормально. Пацієнт вже давно самостійно дихає і почувається добре. Думаю, ще день, можливо, ще кілька годин, і він буде переведений у звичайне кардіологічне відділення”, – розповів керівник відділу трансплантації інституту ім. О.О Шалімова Артур ГАБРІЄЛЯН.

Для Рівненської області така операція є початком повного комплексу обсягу робіт для лікування ішемічної хвороби серця.

 

“Тішить, що в міських, районних та обласних лікарнях з’явилось обладнання, аби виконувати такі складні операції, але не вистачає кадрів. Точніше кадри є, але їх потрібно перевчити та навчити”, – зауважив керівник відділку анестезіології інституту ім. О.О.Шалімова Андрій МАЗУР.

За словами головного медика області Олега ВІВСЯННИКА, цей випадок буде внесений до єдиної системи, й відповідно до цього Національна служба здоров’я України проведе розрахунки та оплату лікувально-профілактичному закладу, як за випадок хірургічної допомоги.

“Надіємося, що це один з перших кроків, які надалі переростуть в системну роботу і наші пацієнти зможуть отримувати високоспеціалізовану медичну допомогу в передових лікувальних закладах області”, – зазначив Олег Вівсянник.

 

, , , переглядів: 98

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *