Павло Сільковський: “Покійники не кашляють, не чихають, не кричать і не співають”

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
28.08.2020  08:17

Павло Сільковський: “Покійники не кашляють, не чихають, не кричать і не співають”

Відомий рівненський лікар поділився у соцмережах своїми думками про необхідність змінити правила поховання людей, які померли “чи то від, чи то з коронавірусом”. Пост Павла Сільковського у Фейсбук викликав жваве обговорення у коментарях.
“Може ви пам’ятаєте, як напровесні люди в скафандрах кропили зупинки, під’їзди та інші місця, які й так були майже безлюдними. По місту їздили автомобілі, а по селах тракторці, що поливали дорогу якоюсь водою, часом із запахом. Чоловіка, який вирішив через Дніпро потрапити в парк, ловили з десяток поліцейських, а дітей, що гралися на вулиці, проганяли звідти чи то співчутливі, чи то налякані сусіди.
Я був приємно вражений, коли уповноважені на те люди, публічно визнали безглуздість таких заходів і за деякий час просто це відмінили. Але, на превеликий жаль, ще досі існує ряд абсолютно нелогічних, ненаукових заборон і обмежень, що існують лише з тим, аби створювати людям проблеми, додаткову тривогу і моральні страждання. Один з прикладів – поховання людей, які померли чи то від, чи то з коронавірусом.
Відповідні правила передбачають, що небіжчика ховають в герметично запакованому пакеті, в закритій труні і на похованні має бути дуже обмежена кількість людей. При тому, що немає наукових даних, що мертве тіло є джерелом поширення вірусу. Сьогодні вже добре відомо, що основним є повітряно-краплиний шлях передачі інфекції через краплі, які вилітають з рота чи носа хворого при кашлі, чиханні, голосній розмові.
Покійники не кашляють, не чихають, не кричать і не співають. Вони не є джерелом поширення вірусу. І вони мали б мати можливість бути похованими по-людськи. Якщо для живої людини, яка потенційно може виділяти вірус, достатньо носити маску і тримати дистанцію, то яка проблема тримати дистанцію з покійником? І ховати його як усіх нормальних людей?
А якщо вже так хочеться мати особливі правила і на цей рахунок, то достатньо було б прописати, аби на небіжчика під час церемонії також одягали маску, яка прикривала б його обличчя. Щоб уже як всім, то всім”, – написав Півло Сільковський.

Що рекомендує ВООЗ:

  • Якщо сім’я хоче тільки побачити тіло й не торкатися його, то може це зробити, застосовуючи стандартні запобіжні заходи, зокрема гігієну рук.
  • Торкатися і цілувати тіло не можна.
  • Бальзамування не рекомендується, щоб уникнути надмірних маніпуляцій з тілом.
  • Дорослі старші 60 років і люди з ослабленим імунітетом не повинні безпосередньо взаємодіяти з тілом.
  • Ті, хто поміщатимуть тіло в могилу, повинні бути в рукавичках; помити руки з милом, як знімуть рукавички після завершення поховання.

 

 

Головний санітарний лікар України Віктор ЛЯШКО повідомив, що 4 серпня МОЗ України спростило рекомендації щодо поховань, зокрема у мішках. Однак є питання щодо обробки тіла, прощання з покійним, великого скупчення людей…

 

Пост Павла Сільковського у Фейсбук викликав жваве обговорення у коментарях. Ось деякі з них:

 Halyna Lewis Логічно. Дуже багато безглуздих законів на приймали з переляку, треба б щоб відміняли поволі. Але для того треба розуму….

Olena Shuparska Коли місяць тому ховали маму чоловіка, нам дозволили стояти на горбочку за 30м. До кінця життя не забуду ту службу в жовтих комбінезонах і респіраторах. І так, тіло поклали в пакет, одяг в нас не взяли, і ховали у закритій труні. Це було тяжке прощання. З іншої сторони – з нами, як з контактними особами ніхто не зв’язувався, ми самі собі відбули самоізоляцію на всякий випадок.
Сергій Косменко Нажаль прийшлося з цим стикнутися на власному досвіді. Окрім закритої труни є ще ряд безглуздих обмежень, які як на мене спрямовані не відомо на що. До прикладу санітарна обробка автомобіля ззовні при заїзді на кладовище! За яку звісно потрібно додатково заплатити.
Надія Лущан До речі. Покійників з підозрою відпускають з лікарні у герметичному мішку. Чи не досить обризкати мішок і труну з середини антисептиком і поховати по людськи. З священником і родиною. Хай і в закритій труні.

Може ви пам‘ятаєте, як напровесні люди в скафандрах кропили зупинки, під‘їзди та інші місця, які й так були майже…

Опубліковано Paul Silkovskyi Вівторок, 25 серпня 2020 р.

, , , , , , переглядів: 266

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *