Перший пам’ятник українській Феміді відкрили у Рівному

Щасливе
14.10.2021  16:48

Перший пам’ятник українській Феміді відкрили у Рівному

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, 12 жовтня у Рівненському інституті Київського університету права НАН України урочисто відкрили скульптуру Феміди на честь 25-річчя прийняття Конституції України та 30-ї річниці Незалежності України.
 
 

Гранітна стела оформлена у вигляді 1,5 метрової колони – Богині права й законного порядку із зображенням відкритої книги – Конституції України. На ній викарбовано 5 статей Конституції України, зокрема:

Стаття 1. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
Стаття 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Стаття 5. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.
Стаття 8. В Україні визначається і діє принцип верховенства права.
Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Також на колоні висічено латиномовний афоризм “Право є мистецтвом добра та справедливості”.
На захід завітали почесні гості: мер Рівного Олександр Третяк, Кармазін Юрій Анатолійович – український діяч, суддя, народний депутат України II, III, IV, VI скликань,  Шемшученко Юрій Сергійович – доктор юридичних наук, професор, академік НАН України та Академії правових наук України, Булига Олександр Степанович – директор Рівненського обласного краєзнавчого музею, Крока Ніна Юріївна – керівник “Рівнебудпостач”, отець Сергій Лучанін – благочинний протоієрей Рівненської єпархії Православної церкви України та професорсько-викладацький склад інституту.
Усіх присутніх на урочистій церемонії з нагоди відкриття гранітної Феміди  привітав мер міста Олександр Третяк: «Щиро радий, що у нашому місті є університет, котрий не лише забезпечує високий рівень знань, досвіду та високих особистих якостей студентів-майбутніх юристів, але й несе соціальну відповідальність перед громадою – робить добрі та корисні справи для міста. Вдячний Київському Університету за важливу соціальну, виховну позицію, а рівнян запрошую побачити новий пам’ятник, який відкрито в нашому місті».
Не залишилися осторонь привітань й Крока Ніна Юріївна: «Хочу подякувати за чудовий подарунок до 30-ї річниці Незалежності України. Я особисто не могла стояти осторонь це справді визначна подія. Дякую Юрію Бошицькому за такий особливий та пам’ятний  подарунок нашому місту».
Додамо пам’ятник, що возвеличує здобутки Української Держави та засвідчує високий статус юридичної професії, був встановлений за ініціативи ректора КУП НАНУ Юрія Бошицького. Втілив чудову ідею відомий місцевий коваль та художник Артем Вольський. Завершив образ гранітною стелою здобувач другої вищої освіти КУП НАНУ, студент другого курсу Мельник Віталій Андрійович (родом з с. Головин Костопільського району): «Зізнаюся, робота складна, постамент виготовлений із двох видів граніту – це Покостівка та Дідковичі. Та немає нічого неможливого, якщо все робити з вірою та на благо нашого рідного краю».
На завершення Юрій Ладиславович Бошицький додав: «Мадонна від Феміди з мечем – це символ національної ідеї, що об’єднує всіх і кожного, засвідчуючи високу повагу до національних державотворчих знаків, глибоку віру у майбутнє України. Університет не лише готує хороших та успіших юристів, що ми робимо вже декілька років,  але університет повинен робити й добрі справи. Тому прийміть від нас  – Київського університету права НАН України – цей дарунок, який вкотре засвідчує, що Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава».
 
Відкрили пам’ятник богині права, справедливості й законного порядку в Рівненському Інституті права за адресою: м.Рівне вул.Короленка, 5.
, , , , , переглядів: 404

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

МайстерСтом