Підприємцям на замітку: хто та коли застосовує РРО та програмні РРО

05.08.2020

Підприємцям на замітку: хто та коли застосовує РРО та програмні РРО

Із 1 серпня 2020 року підприємці можуть використовувати програмні РРО – як альтернативу традиційним касовим апаратам для проведення розрахункових операцій під час продажу товарів і послуг, торгівлі валютними цінностями, приймання готівки для подальшого її переказу. 

Безкоштовне програмне РРО від Державної податкової служби можна завантажити на будь-який пристрій, що підтримує операційні системи Android і Windows та має підключення до мережі Internet. Поки що застосування ПРРО є добровільним.

Із 1 січня 2021 року буде розширений перелік видів діяльності, для яких стане обов’язковим використання РРО (традиційних або програмних). Також буде запроваджений механізм кешбеку, пише Слово і Діло.

Рівненських підприємців цікавить, хто має право на законній основі обходитись без РРО з 1 серпня 2020? Адже набули чинності Закони № 128 та № 129, почали діяти нові штрафи за порушення правил застосування РРО. Це 10% (за перше порушення) і 50% (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг).

Головне управління ДПС у Рівненській області дає роз’яснення про особливості проведення операцій через реєстратори розрахункових операцій платниками єдиного податку.

РРО та/або програмні РРО платники єдиного податку першої групи не застосовують. Про це йдеться у пункті 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

Водночас, пункт 61 підрозд. 10 розд. XX “Інші перехідні положення” ПКУ передбачає, що до 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн, крім тих, які здійснюють:

– реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

– реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Із 01 січня 2021 року до 01 квітня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

1) реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

2) реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

3)  реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг

– у сфері охорони здоров’я;

– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного

каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

– роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

– діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону № 265;

– діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

– діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

– реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

, , ,


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *