Рівне окрасять саджанці груш з саду Лесі Українки

Щасливе
27.03.2021  17:20

Рівне окрасять саджанці груш з саду Лесі Українки

До Рівного їх привіз садівник Остап Михаць з Волині. Там, у родинному саду Лесі Українки у селі Колодяжне, росте 120-річне плодове дерево. Його посадила молодша сестра письменниці – Ізидора. За словами краєзнавців, Леся Українка відпочивала та черпала натхнення на творчість у цьому саду. А груша було одне із улюблених плодових дерев родини Косачів.
Волинська журналістка Людмила Приймачук ініціювала акцію – зробити саджанці з цієї груші і поширити їх по всій Україні. Остап Михаць підтримав ідею та щепив плодове дерево. Тепер поширює “Лесину Грушу” по всій Україні.
Міський голова Рівного Олександр Третяк спільно із профільнею заступницею Мариною Кузмічовою та поціновувачами творчості Лесі Українки посадили саджанець у парку “Просвіта” на мікрорайоні Північний.
– Це надзвичайно цікава та важлива просвітницька акція, яка засвідчує духовну спадкоємність рівнян із талановитою волинянкою та її родиною. Слово Лесі Українки живе у нашій пам’яті понад сто років, а тепер і саджанець щепленого Лесиного дерева буде жити у нашому місті, – зазначив міський голова Рівного Олександр Третяк.

Підтримали ініціативу і учні ЗОШ №24. Вони до 150-річчя Лесі Українки записали трек про життя та складну долю письменниці. Цікаву інтерпретацію творчості зачитали під час акції.
За словами профільної заступниці міського голови Рівного Марини Кузмічової, садити саджанці від 120-річної груші з села Колодяжне – це дуже символічно. Оскільки саме новими паростками ми даємо нове життя.
, , , , , переглядів: 364

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *