Рівне отримає більше 6 мільйонів євро на енергозбереження

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
20.07.2021  15:25

Рівне отримає більше 6 мільйонів євро на енергозбереження

риває реалізація спільного інвестиційного проєкту між Рівненською територіальною громадою та Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО.
Проєкт спрямований на впровадження енергозбереження в закладах та установах, що належать до комунальної власності Рівного, та модернізацію вуличного освітлення.
Загальна вартість інвестиційного проєкту складає 6 млн. 731 тис. євро.
Нагадаємо, що Проєкт включає два компоненти, а саме: впровадження заходів з термомодернізації та модернізацію вуличного освітлення. Це є досить енергоефективним з точки зору економії витрат міського бюджету.
Перший компонент включатиме ряд заходів з термомодернізації закладів освіти міста Рівного, зокрема:
✅утеплення фундаментів та стін, утеплення покрівель, заміну вікон та дверей на енергоефективні;
✅ встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) та балансування системи опалення;
✅ заміну застарілого кухонного обладнання;
✅ встановлення сонячних колекторів, встановлення аераторів для зменшення споживання води;
✅ встановлення рекуператорів повітря в спортивних залах, заміна ламп внутрішнього освітлення на енергоефективні,
✅ заходи з інклюзивності (облаштування пандусів, укладення тактильної плитки, тощо).
Загальна кількість будівель комунальної власності, які включені до проєкту – 31, із них 11 закладів підлягають впровадженню повної термомодернізації (заклади дошкільної освіти – № 7, 14, 33, 35, 46, 57, заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу, (спеціальний) «Центр Пагінець» Рівненської міської ради; ЗОШ – № 8, 13, 28, Рівненський навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина» Рівненської міської ради).
Другий компонент «вуличне освітлення» включатиме: заміну понад 4 тисяч світильників на 81 вулиці міста новими світильниками з світлодіодними лампами та встановлення системи SCADA для вуличного освітлення в диспетчерському центрі КП «Міськсвітло»).
Після узгодження між партнерами проєкту необхідних технічних деталей та умов, у 31 будівлі, що належить до комунальної власності міста, замінять обладнання, яке покращить якість та економію при використанні внутрішнього освітлення. У дошкільних навчальних закладах також замінять застаріле кухонне обладнання та встановлять аератори для зменшення споживання води на загальну суму 2 млн. 984 тис. грн.
У результаті зменшаться витрати на споживання електроенергії та водопостачання. Це дозволить міській владі використовувати фінансові ресурси на інші невідкладні питання, зокрема, соціальні проєкти.
, , , переглядів: 133

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *