Рівняни довели, що грандіозне кіно починається з малого

Гринюк Перевезення
Щасливе
06.01.2021

Рівняни довели, що грандіозне кіно починається з малого

28 грудня 2020 року у кінопалаці «Україна» презентували новий короткометражний фільм «СПРАВА «Бумеранг»». Організаторами проєкту виступила громадська організація «ЛІТЕКО» у партнерстві з Навчально-науковим  інститутом права НУВГП. Проєкт реалізований за сприяння Українського культурного фонду.

 

Люди в своїх проблемах асоціальні, не заперечуймо цього. Нам легше мовчки переживати негатив у собі, вішати уявні ярлики на інших. Чому ми боїмося відкритися, розповісти, що на душі? Недовіра до інших? Страх здатися слабким? Бажання бути стриманим? Це одвічне питання! А ось наслідки такого поводження яскраво показано у короткометражному фільмі «Бумеранг». Участь у його створенні приймали учні рівненських шкіл, студенти РДГУ, НУВГП і слухачі курсу «Юридична журналістика», зокрема у написанні сценарію, режисерській та акторській роботі.

Назва фільму сама по собі дає розуміння невідворотності наслідків подій.  Про ефект бумеранга знають, мабуть, усі, хто знайомий з азами психології: кожен твій вчинок (поганий або хороший) повертається до тебе у вигляді схожої дії, але іноді, навіть у більших розмірах.

Концепція сюжету сценарію побудована на скритому конфлікті двох осіб. Перша сторона – ображена неодноразовою перевагою другої, злостиво вже будує план помсти. В цей час друга про це навіть не здогадується. Звучить насправді буденно, так як схожі сценарії розгортаються на наших очах. Можливо, просто в менших розмірах.

Одна зі сценаристок фільму, Марія Редько, розповіла нам, яка ж була мотивація для написання такого сценарію:

«Мотивацією став інтерес до детективного жанру. Серед акторів були студенти інституту права НУВГП, і такий жанр дав можливість спробувати себе як у ролі злочинця, так і в ролі правоохоронців. Фільм показує, наскільки важливо бути чесними зі своїми близькими, говорити про свої відчуття не боячись і відкрито. Не потрібно приховувати в серці злість і образу, адже це тільки тягар, який людина сама собі створює».

Одночасно з роботою над кінострічкою йшла робота над кліпом. Він кардинально відрізнявся від фільму, в першу чергу ролями акторів.

За словами однієї з виконавиць пісні та сценаристки кліпу, Тетяни Бенедюк: «В кліпі я хотіла показати протилежність себе, у фільмі я жертва, а у кліпі по ту сторону, – вже найманий убивця, кілер. І я вже давно мріяла себе спробувати в такій ролі».

Головне повідомлення фільму направлене всім людям, які стикалися або, можливо, втраплять у таку ситуацію. Нехай кожен в такий момент згадає кадри з фільму, і стане м’якшим та більш чуйним по відношенню до оточуючих. Почніть говорити про свої проблеми, не мовчіть! Коли ми ділимося історіями та труднощами зі знайомими, вони можуть навчитися на наших помилках, а продовжуючи замовчування – починається процес внутрішнього самознищення.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФІЛЬМ:

Анастасія Шевчук

 

, , , ,

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *