За даними Міністерства соціальної політики в Україні, від 7 до 9 мільйонів українців виїжджає на роботу за кордон щороку. Переважна більшість з них – це тимчасові трудові мігранти, які циклічно їдуть працювати в іншу країну на період від трьох до шести місяців.
Ми поспілкувалися із трьома заробітчанами з Рівненщини, які розповіли про переваги і недоліки роботи за кордоном. Чому вони вирішили поїхати в іншу країну, скільки заробили і чи планують повертатися?

Фото: Економічна правда
Наш герой:
Павло (20 років) – студент, працював у Норвегії. Закінчив аграрний коледж, отримав диплом “техніка-програміста”, а зараз навчається в Рівненському державному гуманітарному університеті за спеціальністю “Комп’ютерні науки”. Мав змогу попрацювати в Україні за спеціальністю, але відчув що його знань для цього замало.
Світлини, зроблені Павлом.
Чому з’явилася необхідність їхати за кордон?
Я вирішив поїхати за кордон у зв’язку зі скрутним фінансовим становищем сім’ї, а Україна не так країна, де можна заробити гроші на необхідні речі для комфортного життя.
Де ти працював? Що можеш сказати про ставлення роботодавців до заробітчан?
Працював у Норвегії, в Осло на будівництві. Я задоволений фінансовою частиною. Ставлення було як до людини, тобто ставилися з розумінням і всіляко допомагали. Вдалось заробити чималу суму, однозначну більше ніж якби працював в Україні. За місяць отримав 4-5 середніх заробітніх плат в Україні.
Які плани на майбутнє? Які шанси того, що колись не доведеться їхати з України за гідною зарплатою?
У моїх планах поїхати жити за кордон, адже я не бачу ніякого майбутнього у цій державі. Шансів на краще майбутнє в Україні абсолютно ніяких, бо хто б не був президентом, він буде красти.. Що потрібно? Не говорити, а робити (я про нашу владу). Знищувати коріння корупції, прислуховуватись до людей, і найголовніше – не красти! Тоді все буде добре.