Сьогодні православні рівняни вшановують Почаївську ікону

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
05.08.2021  08:00

Сьогодні православні рівняни вшановують Почаївську ікону

Почаївська ікона Божої Матері (іноді ще називають Ікона Почаївської Богородиці, Почаївська Ікона) належить до числа найбільш шанованих святинь Православної Церкви. Вона відома усьому слов’янському світові: її шанують в Росії, в Боснії, Сербії, Болгарії та інших країнах. Поряд з православними на поклоніння чудотворному образу Пресвятої Богородиці приходять і християни інших віросповідань. Саме сьогодні православні рівняни вшановують цю ікону.

У Почаївській Лаврі (обитель в Тернопільській області України), древньому оплоті Православ’я, чудотворна ікона перебуває близько 400 років. Чудеса, що виникають від святої ікони, численні та засвідчені в монастирських книгах записами вірян, які з молитвою зверталися про позбавлення від невиліковних недуг, звільнення від полону й напоумлення грішників.

Святкування на честь Почаївської ікони Божої Матері 5 серпня (за новим стилем) було встановлене у пам’ять про позбавлення Успенської Почаївської Лаври від турецької облоги 20- 23 липня 1675 року (за старим стилем).

Влітку 1675 року під час Збаразької війни з турками, за царювання польського короля Яна Собеського (1674-1696), полки, що складаються з татар, під проводом хана Нурредин, через Вишнівець підступили до Почаївської обителі, обступивши її з трьох сторін. Слабка монастирська огорожа, як і кілька кам’яних будівель обителі, не мала жодного захисту для тих, хто опинився в облозі.

Ігумен Йосип Добромирський переконав братію і мирян звернутися до небесних захисників: Пресвятої Богородиці й преподобного Іова Почаївського. Ченці та миряни ревно молилися, припадаючи до чудотворного образу Божої Матері та до раки з мощами преподобного Іова.

Вранці 5 серпня (23 липня за старим стилем) зі сходом сонця татари отримали останній наказ про штурм обителі, ігумен же велів співати акафіст Божої Матері. З першими словами “Взбранной Воєводі” над храмом раптово з’явилася Сама Пречиста Богородиця, “омофор білоблискучий розпускаючи”, з небесними ангелами, що тримають оголені мечі. Преподобний Іов знаходився біля Божої Матері, кланяючись Їй і молячись про захист обителі. Татари сприйняли небесне воїнство за примару, у сум’ятті стали стріляти в Пресвяту Богородицю і преподобного Іова, але стріли поверталися назад і ранили тих, хто їх пускав. Жах охопив ворога. У панічній втечі, не розбираючи своїх, вони вбивали один одного. Захисники монастиря кинулися в навздогін і захопили багатьох у полон. Деякі полонені згодом прийняли християнську віру й залишилися в обителі назавжди.

, , , переглядів: 184

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *