У рівненському театрі «Сонях» готують прем’єру про залежне покоління дітей

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
11.06.2021  15:40

У рівненському театрі «Сонях» готують прем’єру про залежне покоління дітей

Учні театральної школи «Сонях» підготували для рівнян соціальну виставу «Покоління Zед». Режисерка-постановниця вистави Анастасія Титаренко розповідає, що назва п’єси розшифровується як «залежне покоління», а тема є надзвичайно актуальною у нашому залежному від інтернет-ресурсів та комунікацій світі.

«Коли ми шукали матеріал саме для такої вікової категорії, як підлітки, постало питання, щоб це було щось сучасне. Знайшли дуже класну п’єсу, в якій дуже багато тем, що можуть переростати в окремі сюжети», – розповідає Анастасія.

Фактично у кожній сцені вистави, новому місці дії піднімається певна проблема. Головна з них – проблема булінгу в школі.

Анастасія вважає, що у наш час уникати булінгу – немає сенсу, з ним потрібно вміти жити:

«Навколо нас дуже багато людей, яким ми не подобаємось і це – нормально. Це, звичайно, надскладне завдання дітям, але якщо змалечку їх вчити, що ми всім не можемо подобатись і бути ідеальними для всіх, то вони будуть це по-іншому сприймати».

Ще одна актуальна проблема, що присутня у постановці – відносини батьків та дітей.

«Батьки відіграють в житті дітей надважливу роль, тому їхня підтримка – одне з найперших, що має отримувати дитина. Наприклад, мама мріє, щоб дочка стала балериною, а вона пішла розбиратися в комп’ютерах і техніці, то в такому випадку обов’язково має бути батьківська підтримка, оскільки вона має далі давати натхнення дитині і мотивацію для тієї роботи», – ділиться режисерка і водночас мама двох синів.

Анастасія дуже надіється, що після перегляду вистави глядач задумається над своїм життям:

«Ми дуже хочемо «окунути» глядача у його життя, щоб він розпізнав себе або свою поведінку в якомусь персонажі. І якщо він, вийшовши з театру, зрозуміє, що такий самий – це вже буде перемога для нас».

Прем’єру вистави «Покоління Zед» усі охочі зможуть побачити у суботу, 12 червня о 17 та 19 годині в народному театрі «Сонях».

    НАЗАР ВЛАСЮК, студент ЮЖ

переглядів: 264

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *