У Рівному хочуть запустити “зелений громадський бюджет”

Щасливе
17.09.2021  13:41

У Рівному хочуть запустити “зелений громадський бюджет”

депутатка від Європейської Солідарності Оксана Майборода подала проект Положення про громадський бюджет озеленення нашої громади та відповідну програму.
“В проєкті передбачила саме таку суму, яку місто виділяє на громадський бюджет.
Якщо буде пропозиція підтримана міською радою, то ще 10 млн. гривень розподілимо на конкурсних засадах через громадський бюджет озеленення і вже в наступному році реалізуємо найкращі зелені громадські проєкти. Бюджет озеленення має аналогічну суть як і громадський бюджет міста. Але на загальний громадський бюджет подають різні пропозиції і просторові проєкти програють, бо не витримують конкуренцію з навчальними закладами, лікарнями, проєкти в комунальних закладах завжди мають більше шансів на перемогу, так як зібрати голоси їм простіше. Тому, щоб дати можливість розвивати озеленення міських просторів, покращувати наші парки, сквери, розкрити потенціал рекреаційних зон з урахуванням потреб мешканців і цим самим зробити життя людей в місті комфортнішим, здоровішим, зменшити негативний вплив від проявів кліматичної кризи, аномальних спек та підтоплень, пропоную виокремити громадський бюджет озеленення.
Розглядати зелені громадські проєкти буде той самий комітет, що і працює по проєктах громадського бюджету. Окремих органів чи комісій створювати не потрібно.
Дискусії як поліпшити громадський бюджет тривають з моменту створення комітету і завдяки консультаціям з експертами Ради реформ Рівного, Андрієм Токарським та Іриною Бабчук, а також працівниками міськвиконкому, відповідальними за громадський бюджет, Кароліною Круглик та Миколою Полюховичем, знайдено, на мою думку, оптимальне рішення, яке дозволить трансформувати бюджет участі та розвивати його. Вдячна їм за експертну підтримку у розробці цього рішення”.
Проект Положення вже опублікований на сайті міської ради, ознайомитись з ним можна за посиланням. https://rivnerada.gov.ua/…/fil…/download-file/14324/true
Його розглянуть депутати на комісіях і далі буде рішення сесії.
, , , переглядів: 147

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

МайстерСтом